ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Majerová Marie (*01.02.1882 - †16.01.1967)

   
­­­­

Robinsonka (5)

  • četba pro žáky středních škol

Starosti a problémy 14leté Bláži, jež se po náhlé smrti své matky musí ujmout vlády nad domácností.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydal Československý spisovatel v Praze roku 1984 (8. vydání tamtéž). Ilustroval Karel Svolinský. Počet stran: 157.

STRUČNÝ DĚJ:

V této knížce vylíčila Marie Majerová příběh čtrnáctileté hrdinky Bláži s humorem a hlubokým porozuměním pro její duševní zmatky v mládí.

Po náhlé matčině smrti zůstane studentka Bláža sama se svým otcem taxikářem a novorozeným bratříčkem Péťou, jenž je prozatím ponechán v ústavní péči.

Bláža se musí potýkat s každodenními starostmi o domácnost i nezvyklými potížemi v bytě, který jí najednou připadá jako pustý ostrov. Robinsonské sny a skutečnost pomáhají Bláže přeměnit se z hýčkaného jedináčka v samostatnou dívku...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Daniela Mrázová, 25.10.2017

­­­­

Diskuse k výpisku
Marie Majerová - Robinsonka (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­