ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hora Josef (*08.07.1891 - †21.06.1945)

­­­­

Jan Houslista (2)

Básnická skladba, v níž Josef Hora symbolicky ztělesnil svůj osud umělce, osud českého básníka v 1. polovině 20. století.

HLAVNÍ POSTAVA:

Jan - nadaný a citlivý umělec

STRUČNÝ DĚJ:

Tato kniha pojednává o jednom houslistovi, který se jmenuje Jan. Ten se rozhodne, že odjede do Ameriky, aby svým uměním dobyl svět. Když mu v Americe zemře žena, uvědomí si, že zde nepřestal být cizincem a že své štěstí nalezne pouze tehdy, když se vrátí do vlasti. Při toulkách Prahou objevuje svůj svět, vrací se mu vzpomínky na mládí.

JAZYK:

Prostý, nevyužívá složitých větných konstrukcí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blanka, 21.10.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Josef Hora - Jan Houslista (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­