ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Durych Jaroslav (*02.12.1886 - †07.04.1962)

­­­­

Sedmikráska


STRUČNĚ O AUTOROVI:

Jaroslav Durych psal novely, romány z historie, básnické sbírky, prózy, dramata...
Byl představitelem literatury založené na křesťansko-spirituální pojetí světa.

O KNIZE:

Kniha vypráví o muži a dívce, kteří se do sebe zamilují. Muž poté odjede a zapomene. Ví však, že nějakou dívku miloval, ale nemůže si vzpomenout na její podobu. Vrací se do toho samého města, kde ji potkal, aniž by si na to vzpomenul. Znovu ji potká, znovu se zamiluje, znovu odjede a zapomene. Toto se po celý příběh odehrává šestkrát, nikdy si ale neuvědomuje, že je to ta samá. Posedmé se znovu potkají a on si konečně vzpomene.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi líbila, ale zdálo se mi podivné, že se sedmkrát zamiluje do té samé - ovšem aspoň už chápu název knihy. Název není odvozen jen od kytek, které dívka muži na konci a na začátku dá, ale také že ona mu ukázala sedm svých podob neboli krás. Líbilo se mi, jakými krásnými slovy Durych popisoval hlavní hrdinku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: glossip_girl, 06.01.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Jaroslav Durych - SedmikráskaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­