ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Durych Jaroslav (*02.12.1886 - †07.04.1962)

­­­­

Vzpomínky z mládí

  • 1928

Vzpomínky z mládí obsahují obrazy z dob Durychova dětství a dospívání. Autor v nich ironicky líčí své zážitky a s odstupem popisuje svá nejmladší léta. Dílo je věnováno jeho vlastním dětem a adresováno především dětským čtenářům.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydal Ladislav Kuncíř v Praze roku 1931. Počet stran: 190.

STRUČNÝ OBSAH:

Básník líčí v kratších vzpomínkách své dětství do třináctého roku věku a začátek své lékařské dráhy. Tyto vzpomínky věnoval svým dětem.

Autor záhy osiřel a bydlel poté u strýců a babiček, ochuzen o kouzlo domova a rodného kraje.
Jeho předkové byli po 160 let (počínaje pradědem) nepřetržitě kostelníky, on byl pak určen přísnou babičkou kněžskému stavu.
Známý P. Fortunát Durych pochází z jejich rodu...

Básník v díle věnuje nejvíce místa vzpomínkám na rodný Kolín a Turnov.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Grully, 07.04.2021

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Jaroslav Durych - Vzpomínky z mládíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­