ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Lustig Arnošt (*21.12.1926 - †26.02.2011)

   
­­­­

Propast


HLAVNÍ POSTAVY:

David Wiesenthal, jeho matka, lidé z koncentračních táborů

DĚJ:

David Wiesenthal se při jednom cvičení zřítí do propasti a zraní se. Vrací se do doby druhé světové války, která ho hluboce poznamenala. V koncentračních táborech zažil příšerné věci, viděl umírat mnoho lidí a popisuje jejich otřesné zážitky, těžko by na ně mohl zapomenout.
Během války v koncentračním táboře ztratil svou rodinu - otce, matku a sestru. Poznal tam ale i několik dívek, na které v propasti vzpomíná. Mezi ně patřila třeba Soňa.
Po celou dobu sní po jedné dívce, jejíž tvář ale nezná. Zjeví se mu jako anděl až těsně před smrtí a doprovází jej na jeho poslední cestě.

CITÁT Z KNIHY:

"V kartách je to jako v lágru: objevíš, že se tě štěstí i neštěstí nemůžou držet od začátku do konce. Když člověk vydrží hrát, nemůže mu padat jenom špatná karta. Někdy se karta obrátí a dostaneš všechno zpátky. Nebo víc. Vyhraješ. Máš příště."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ikata, 05.06.2005

­­­­

Diskuse k výpisku
Arnošt Lustig - PropastMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­