ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Clarková Mary Higgins (*24.12.1929)

­­­­

Tatínkova holčička


HLAVNÍ POSTAVY:

Gabriela "Ellie" Cavanaughová, Rob Westerfield, Pete Lawlor, Paulie Stroebel

OBSAH:

Teprve sedmiletá Ellie Cavanaughová najde tělo své zavražděné sestry Andrey, čímž se její život radikálně změní. Rodiče ji začnou v hloubi duše obviňovat ze sestřiny smrti. Později se rozejdou a její matka propadá alkoholu. Díky Ellieninu svědectví je ale do vězení poslán mladý muž, o jehož vině je pevně přesvědčena, protože právě jej viděla nad tělem své sestry. Po dvaadvaceti letech však soud rozhodne o jeho propuštění, proti čemuž začne Ellie okamžitě protestovat. Pátrá obšírněji v případu své sestry a postupně odkrývá některá děsivá fakta, které tehdejší události staví do úplně jiného světla.

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV:

Gabriela "Ellie" Cavanaughová - Mladá, inteligentní a cílevědomá investigativní novinářka. Ellie se díky těžkému dětství stala odolnou, nezávislou a odvážnou ženou. Ve svém vyšetřování se nenechá nikým ani ničím zastrašit a vždy si jde tvrdě za svým. Po skutečném vrahovi tak horlivě pátrá také proto, že si dlouho sama dávala vinu za Andreyinu smrt.
Rob Westerfield - Bohatý a mocný dědic rodinného majetku Westerfieldů. Strávil dvaadvacet let ve vězení za vraždu své přítelkyně Andrey. Odmalička byl vychováván jako rozmazlený a ziskuchtivý despota, i když na veřejnosti se snaží působit ctnostně a bezúhonně. Pod touho maskou se ale skrývá velmi inteligentní a chladnokrevný vrah. Dokáže brilantně manipulovat lidmi a pro dosažení svého cíle udělá cokoli.
Pete Lawlor - Elliein šéf a zároveň její velmi dobrý přítel. Tento mladý muž se díky neobyčejné píli a horlivost brzy vypracoval na šéfredaktora atlantských novin. Je velmi inteligentní, vtipný a pohotový. Neplatí sice za žádného krasavce, ale svým šarmem dokáže okouzlit každou. I když to je Elliein přímý šéf, chová se k ní velice přívětivě a přátelsky. Při vyšetřování často dá na svou novinářskou intuici, ale dokáže být zároveň naprosto objektivní.
Paulie Stroebel - Syn majitele zdejšího obchůdku s potravinami. Kdysi byl tajně zamilovaný do Andrey, a proto jej celé město tajně vinilo z její smrti. Paulie je tichý, citlivý a trochu nevyrovnaný člověk. Často podléhá depresím, dokonce si z nešťastné lásky a věčného obviňování od okolí pokusil sáhnout na život.

VLASTNÍ NÁZOR:

Jako v mnoha svých románech se autorka snaží i zde co nejrealističtěji popsat chování obyčejných lidí čelících neobyčejným situacím. Zde musí hlavní hrdinka svádět těžký vnitřní boj: buď podlehne okolnostem a tlaku okolí, a tím nepřímo pomůže k uvěznění nevinného člověka, a nebo se postaví smrtelné hrozbě a dovede své pátrání do konce, čímž se zbaví dlouholeté noční můry, která visí nad její rodinou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 27.08.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Mary Higgins Clarková - Tatínkova holčičkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­