ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Clarková Mary Higgins (*24.12.1929)

­­­­

Neznámý v pozadí


HLAVNÍ POSTAVY:

Steve Peterson, Sharon Martinová, Neil Peterson, Ronald Thompson

DĚJ:

Další detektivní příběh od slavné autorky, takzvané královny napětí, M.H.Clarkové se tentokrát věnuje ošemetné otázce trestu smrti. Příběh nás zavádí do období, kdy má dojít k popravě Ronalda Thompsona, který byl usvědčen z chladnokrevné vraždy mladé ženy. V zemi probíhá bouřlivá debata, jestli je trest smrti správný a potřebný nebo ne.
Na jedné straně proti sobě stojí redaktor časopisu obhajující trest smrti a zároveň manžel zavražděné ženy, Steve Peterson, a na druhé straně mladá a odhodlaná novinářka Sharon Martinová, která se stále přiklání k opaku. Tito dva sokové se však v soukromém životě velice sblíží, i když Sharon stále zastává názor, že Thompson byl obviněn z vraždy Steveovy manželky neprávem.
Velký obrat v případu nastane ve chvíli, kdy je několik málo hodin před popravou unesena Sharon i se Steveovým desetiletým synem Neilem. Pro Steva nastávají hodiny strachu a hrůzy. Nejenže hrozí, že přijde i o další blízké, ale také je dost pravděpodobné, že jejich únosce je pravý vrah jeho ženy, a tím pádem může být popraven nevinný člověk.

VLASTNÍ NÁZOR:

Tato kniha patří k nejnapínavějším dílům, které jsem od této autorky četla. Tím jak realisticky a napínavě popisuje především únos hlavní hrdinky mi připomíná spíš horor. Navíc se mi líbí, že se paní Clarková v každé ze svých knih věnuje nějakému závažnému tématu. V této knize si vybrala trest smrti. Sama ale čtenáři nevnucuje svůj názor, i když ten je zde dost zjevný, ale právě jej tak trochu přinutí, aby se sám zamyslel nad tím, co je podle něj správné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 27.08.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Mary Higgins Clarková - Neznámý v pozadíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­