ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Clarková Mary Higgins (*24.12.1929)

   
­­­­

Stín v zádech


HLAVNÍ POSTAVY:

Pat Traymoreová, Sam Kingsley, Abigail Jenningsová, Toby Gorgone

OBSAH:

Televizní reportérka Pat Traymoreová se vydává v předvánočním čase do Washingtonu, aby zde natočila pořad o kandidátce na úřad prezidenta USA Abigail Jenningsové. Poprvé se také dostává do domu, ve kterém před pětadvaceti lety za záhadných okolností zemřeli její rodiče. Vzpomínky z dětství na ní doléhají s děsivou silou, přesto stále není schopná poskládat je dohromady a zjistit pravdu o smrti svých blízkých. Ještě větší záhadou pro ni ale je, že při pátrání v senátorčině minulosti objevuje mnoho podezřelých souvislostí s několika neobjasněnými zločiny a dokonce začíná mít podezření, že se nějak podílela i na smrti jejich rodičů.

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV:

Pat Traymoreová - Velmi atraktivní, cílevědomá a schopná televizní reportérka. V dětství ji dost poznamenala ztráta rodičů, ale přesto z ní vyrostla čestná a pracovitá žena. Nikdy se nevzdává a jako správný reportér se nikdy nenechá zastrašit, ani pokud se jedná o vysoké politické zájmy. Často dá na svou intuici a dobře se vyzná v lidech.
Sam Kingsley - Mladý a pohledný vdovec a kongresman. Na první pohled se zamiluje do šarmantní a inteligentní Pat, ale přesto stále nedokáže zapomenout na svou první ženu, která zemřela za tragických okolností. Je to zodpovědný, čestný, laskavý a odvážný muž. Snaží se Pat pomoct v jejím pátrání a zároveň ji co nejvíc chránit, aby znovu nemusel přijít o dalšího člověka, kterého miluje.
Abigail Jenningsová - Senátorka za stát Virginie a kandidátka na úřad prezidenta USA. Abigail je šarmantní, krásná, inteligentní a zároveň také mocichtivá a vypočítavá. Navenek se snaží působit dojmem počestné a bezúhonné vdovy usilující pouze o dobro a spravedlnost, ale ve skutečnosti jí jde jen o vlastní zájmy a kariéru. Pro dosažení svých cílů je schopna čehokoli.
Toby Gorgone - Blízký přítel a řidič senátorky Jenningsové. Toby je senátorce naprosto oddaný a nikdy by nedopustil, aby se dostala do jakýchkoli problémů. Už léta je do ní platonicky zamilovaný a kvůli ní by "šel i přes mrtvoly", doslova a do písmene. Ke svým přátelům je milý a přívětivý, ale s nepřáteli nezná soucit.

VLASTNÍ NÁZOR:

Autorčiným záměr bylo kromě vytvoření napínavého a vysoce kvalitního románu, což se jí mimochodem podle mého názoru povedlo, poukázat také na problematiku politických kampaní. Mnoho lidí v nich dá především na první dojem, který si o politicích vytvoří díky médiím. Bohužel ne vždy jsou informace o nich naprosto přesné a pravdivé.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 27.08.2007

­­­­

Diskuse k výpisku
Mary Higgins Clarková - Stín v zádechMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)