ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Clarková Mary Higgins (*24.12.1929)

­­­­

Stín v zádech


HLAVNÍ POSTAVY:

Pat Traymoreová, Sam Kingsley, Abigail Jenningsová, Toby Gorgone

OBSAH:

Televizní reportérka Pat Traymoreová se vydává v předvánočním čase do Washingtonu, aby zde natočila pořad o kandidátce na úřad prezidenta USA Abigail Jenningsové. Poprvé se také dostává do domu, ve kterém před pětadvaceti lety za záhadných okolností zemřeli její rodiče. Vzpomínky z dětství na ní doléhají s děsivou silou, přesto stále není schopná poskládat je dohromady a zjistit pravdu o smrti svých blízkých. Ještě větší záhadou pro ni ale je, že při pátrání v senátorčině minulosti objevuje mnoho podezřelých souvislostí s několika neobjasněnými zločiny a dokonce začíná mít podezření, že se nějak podílela i na smrti jejich rodičů.

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV:

Pat Traymoreová - Velmi atraktivní, cílevědomá a schopná televizní reportérka. V dětství ji dost poznamenala ztráta rodičů, ale přesto z ní vyrostla čestná a pracovitá žena. Nikdy se nevzdává a jako správný reportér se nikdy nenechá zastrašit, ani pokud se jedná o vysoké politické zájmy. Často dá na svou intuici a dobře se vyzná v lidech.
Sam Kingsley - Mladý a pohledný vdovec a kongresman. Na první pohled se zamiluje do šarmantní a inteligentní Pat, ale přesto stále nedokáže zapomenout na svou první ženu, která zemřela za tragických okolností. Je to zodpovědný, čestný, laskavý a odvážný muž. Snaží se Pat pomoct v jejím pátrání a zároveň ji co nejvíc chránit, aby znovu nemusel přijít o dalšího člověka, kterého miluje.
Abigail Jenningsová - Senátorka za stát Virginie a kandidátka na úřad prezidenta USA. Abigail je šarmantní, krásná, inteligentní a zároveň také mocichtivá a vypočítavá. Navenek se snaží působit dojmem počestné a bezúhonné vdovy usilující pouze o dobro a spravedlnost, ale ve skutečnosti jí jde jen o vlastní zájmy a kariéru. Pro dosažení svých cílů je schopna čehokoli.
Toby Gorgone - Blízký přítel a řidič senátorky Jenningsové. Toby je senátorce naprosto oddaný a nikdy by nedopustil, aby se dostala do jakýchkoli problémů. Už léta je do ní platonicky zamilovaný a kvůli ní by "šel i přes mrtvoly", doslova a do písmene. Ke svým přátelům je milý a přívětivý, ale s nepřáteli nezná soucit.

VLASTNÍ NÁZOR:

Autorčiným záměr bylo kromě vytvoření napínavého a vysoce kvalitního románu, což se jí mimochodem podle mého názoru povedlo, poukázat také na problematiku politických kampaní. Mnoho lidí v nich dá především na první dojem, který si o politicích vytvoří díky médiím. Bohužel ne vždy jsou informace o nich naprosto přesné a pravdivé.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 27.08.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Mary Higgins Clarková - Stín v zádechMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­