ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Clarková Mary Higgins (*24.12.1929)

   
­­­­

Kdo jsi


HLAVNÍ POSTAVY:

Emily Grahamová, Will Stafford, Pete Walsh

DĚJ:

Děj tohoto napínavého detektivního románu je zasazen do zdánlivě poklidného prostředí přímořského letoviska Spring Lake. Hlavní hrdinkou je mladá žena a nadějná právnička Emily Grahamová. Emily je velice cílevědomá, inteligentní a odvážná, ale v poslední době ji stíhá jedna tragédie za druhou. Před nedávnem prodělala bolestivý rozvod a také ji jednu dobu pronásledoval fanatický obdivovatel. Nakonec se rozhodne změnit svůj dosavadní život. Najde si novou práci a také kupuje staré rodinné sídlo v letovisku Spring Lake, kde si hodlá odpočinout a nabrat síly.
Emily se pouští do opravy krásné vilky a také se pokouší v místním archivu vypátrat něco málo o minulosti své rodiny. Zjišťuje však mnoho záhadných a dokonce děsivých věcí. V době, kdy její rodina dům prodala, v letovisku došlo k několika neobjasněným zmizením mladých žen. Nejděsivější na tom všem je ale fakt, že při vykopávání jámy na bazén dělníci na její zahradě objeví mrtvolu jedné ze zmizelých žen a vedle ní useknutý prst, který nejspíše patřil její vlastní pratetě.
Emily se vydává po stopách sto let starého zločinu, čím dál tím víc jí ale začíná připadat, že někdo sleduje každý její krok a pokouší se ji zastrašit, aby ve vyšetřování přestala. Její podezření se potvrdí ve chvíli, kdy je unesena další žena. Emily je jasné, že se nejedná o reinkarnaci starého vraha a dobře ví, že vrahem musí být někdo z lidí, které dobře zná.

VLASTNÍ NÁZOR:

Tentokrát se autorka věnuje dost polemizujícímu ale velice zajímavému tématu reinkarnace. Kniha je napínavá, plná dějových zvratů a čtenář se při ní rozhodně nenudí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 27.08.2007

­­­­

Diskuse k výpisku
Mary Higgins Clarková - Kdo jsiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­