ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Clarková Mary Higgins (*24.12.1929)

­­­­

Patříš mi


HLAVNÍ POSTAVY:

Susan Chandlerová, Alex Wright, Don Richards

DĚJ:

Susan Chandlerová, inteligentní a cílevědomá třicátnice, právě prožívá nejlepší období svého života. Právě si zařídila novou psychologickou praxi, do které se pacienti jen hrnou, její rádiový pořad na místní stanici zvaný Radí vám doktorka Susan má nebývalý ohlas a ještě k tomu to vypadá, že potkala toho pravého, bohatého, úspěšného a příjemného muže, Alexe Wrighta. Jednoho dne se jí však jedna pacientka zmíní o nešťastném zmizení své dcery Reginy, ztratila se při dovolené na luxusní vyhlídkové plavbě a v poslední zprávě, kterou od ní dostala, se zmiňovala o jakémsi muži, kterého zde potkala. Policie si v Reginině případu neví rady, a tak se Susan pouští do pátrání na vlastní pěst. Zapojí do něj také posluchače své stanice. Nejprve se nic neděje, ale posléze se jí ozve jistá žena Karen, která také kdysi na zaoceánské lodi potkala jistého muže. Ten jí prý daroval překrásný tyrkysový prsten s vyrytým nápisem "Patříš mi" a přemlouval ji, aby s ním odešla. Karen to však neudělala, Susan dojde, že mezi oběma případy musí být spojitost, a tak si dohodne s Karen schůzku. Je už ale pozdě, Karen je zákeřně zavražděna. Postupně také umírají další lidé, kteří někdy potkali toho tajemného muže a kteří mají nějakou spojitost s těmi tajemnými prsteny. Susan brzy dojde, že vrah je mnohem blíž, než se zdá a že sleduje každý její krok.

VLASTNÍ NÁZOR:

V této knize autorka skvěle popsala prototyp masového vraha. Tento navenek úspěšný, žádaný a mocný muž tajně svádí a láká nevinné a plaché ženy, které potom chladnokrevně zabíjí. Nejde mu především o jejich smrt, ale o to, aby je naprosto vlastnil, což potvrzuje také to, že jim dává prsten s vyrytým nápisem "Patříš mi".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 27.08.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Mary Higgins Clarková - Patříš miMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­