ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Clarková Mary Higgins (*24.12.1929)

­­­­

Kam se poděly děti


HLAVNÍ POSTAVY:

Nancy Eldregeová, Ray Eldrege, Carl Harmon, Dorothy Pretissová

DĚJ:

Nancy Harmonová, krásná a inteligentní žena, si prošla peklem. Před osmi lety byla totiž nespravedlivě obviněna z vraždy svých dvou dětí, Petra a Lízy. Od plynové komory ji zachránilo pouze zmizení korunního svědka. Psychicky zdeptaná a zničená Nancy opouští bývalý domov a stěhuje se daleko na východ. V jednom malém přímořském městečku potkává šarmantního realitního agenta Raye Eldrege, který se do ní okamžitě zamiluje. Uplyne šťastných sedm let. Z Nancy se stala spokojená manželka a matka dvou krásných dětí, Michaela a Missy.
V den Nancyiných narozenin a zároveň také na výročí smrti Petra a Lízy dojde k další pohromě. V místních novinách je otištěn článek odhalující Nancyinu pravou identitu a její harmonický a bezpečný život se v jediném okamžiku hroutí. V zoufalství se začne shánět po dětech, které poslala ven hrát si, ale marně. Tak se znovu roztáčí kolotoč hrůzy a zoufalství a nad hrdinkou visí jediná otázka: Kam se poděly děti?

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV:

Nancy Eldregeová - Před několika lety měla Nancy předpoklady k nádhernému a spokojenému životu, dvě hezké děti a "perfektního" manžela. Jenže pak se její dokonalý život změnil v horor. Přesto ale všechno přestála a po smrti blízkých se zocelila. Z tiché a poddajné dívenky se stala rozhodná a odvážná žena. Nejdříve se sice obávala vstupu do nového života, ale šťastné manželství a láska nových dětí ji vrátily chuť a sílu do života, za který je teď ochotna bojovat do posledního dechu.
Ray Eldrege - Druhý Nancyin manžel a schopný a starostlivý otec Michaela a Missy. Je to typ silného, rozhodného a odvážného muže, tedy přesný opak Nancyina bývalého manžela. Své ženě konečně dává pravý pocit bezpečí a klidu, který tak dlouho hledala. Ray ji i své děti nade vše miluje a i přes naléhání policie odmítá uvěřit, že by dokázala komukoli ublížit, natož vlastním dětem.
Carl Hormon - Bývalý univerzitní profesor, Nancyin první manžel a také skutečný vrah jejich dětí, Petra a Lízy. Pod maskou spořádaného člověka a ideálního manžela a otce se skrývá nebezpečný psychopat a pedofil. Vyžívá se v bolesti své bývalé ženy a snaží se ji připravit i o její další děti.

VLASTNÍ NÁZOR:

Tato kniha patří k nejlepším detektivkám, které jsem kdy četla. Autorka se skvěle vžila do role obyčejné ženy, kterou v životě potkaly ty nejstrašnější věci, jaké si dokážeme představit. Navíc se zde autorka dotýká i některých ožehavých témat, jako je například pedofilie.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 27.08.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Mary Higgins Clarková - Kam se poděly dětiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­