ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Clarková Mary Higgins (*24.12.1929)

­­­­

Kam se poděly děti


HLAVNÍ POSTAVY:

Nancy Eldregeová, Ray Eldrege, Carl Harmon, Dorothy Pretissová

DĚJ:

Nancy Harmonová, krásná a inteligentní žena, si prošla peklem. Před osmi lety byla totiž nespravedlivě obviněna z vraždy svých dvou dětí, Petra a Lízy. Od plynové komory ji zachránilo pouze zmizení korunního svědka. Psychicky zdeptaná a zničená Nancy opouští bývalý domov a stěhuje se daleko na východ. V jednom malém přímořském městečku potkává šarmantního realitního agenta Raye Eldrege, který se do ní okamžitě zamiluje. Uplyne šťastných sedm let. Z Nancy se stala spokojená manželka a matka dvou krásných dětí, Michaela a Missy.
V den Nancyiných narozenin a zároveň také na výročí smrti Petra a Lízy dojde k další pohromě. V místních novinách je otištěn článek odhalující Nancyinu pravou identitu a její harmonický a bezpečný život se v jediném okamžiku hroutí. V zoufalství se začne shánět po dětech, které poslala ven hrát si, ale marně. Tak se znovu roztáčí kolotoč hrůzy a zoufalství a nad hrdinkou visí jediná otázka: Kam se poděly děti?

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV:

Nancy Eldregeová - Před několika lety měla Nancy předpoklady k nádhernému a spokojenému životu, dvě hezké děti a "perfektního" manžela. Jenže pak se její dokonalý život změnil v horor. Přesto ale všechno přestála a po smrti blízkých se zocelila. Z tiché a poddajné dívenky se stala rozhodná a odvážná žena. Nejdříve se sice obávala vstupu do nového života, ale šťastné manželství a láska nových dětí ji vrátily chuť a sílu do života, za který je teď ochotna bojovat do posledního dechu.
Ray Eldrege - Druhý Nancyin manžel a schopný a starostlivý otec Michaela a Missy. Je to typ silného, rozhodného a odvážného muže, tedy přesný opak Nancyina bývalého manžela. Své ženě konečně dává pravý pocit bezpečí a klidu, který tak dlouho hledala. Ray ji i své děti nade vše miluje a i přes naléhání policie odmítá uvěřit, že by dokázala komukoli ublížit, natož vlastním dětem.
Carl Hormon - Bývalý univerzitní profesor, Nancyin první manžel a také skutečný vrah jejich dětí, Petra a Lízy. Pod maskou spořádaného člověka a ideálního manžela a otce se skrývá nebezpečný psychopat a pedofil. Vyžívá se v bolesti své bývalé ženy a snaží se ji připravit i o její další děti.

VLASTNÍ NÁZOR:

Tato kniha patří k nejlepším detektivkám, které jsem kdy četla. Autorka se skvěle vžila do role obyčejné ženy, kterou v životě potkaly ty nejstrašnější věci, jaké si dokážeme představit. Navíc se zde autorka dotýká i některých ožehavých témat, jako je například pedofilie.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 27.08.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Mary Higgins Clarková - Kam se poděly dětiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)