ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Clarková Mary Higgins (*24.12.1929)

­­­­

Dělej, že ji nevidíš


HLAVNÍ POSTAVY:

Lacey Farrellová, Tom Lunch, Ed Sloan, Sandy Savarano

OBSAH:

Mladá realitní agentka Lacey Farrellová se stane svědkem vraždy své přítelkyně Isabely. Jako jediná dokáže identifikovat jejího vraha, a tak je nucena zařadit se do programu na ochranu svědků. Jenže vrah je velice důmyslný a inteligentní a brzy ji najde. Lacey teď čeká děsivý závod o život její i jejích blízkých, ale také musí odhalit pravou příčinu smrti své přítelkyně a dalších zločinů, které jí předcházely. Klíčem je tajemný deník, který kdysi od Isabely dostala, ale problém je, jak jej rozluštit.

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV:

Lacey Farrellová - Velmi odhodlaná, sebevědomá, inteligentní a dost tvrdohlavá žena. Vždy si jde tvrdě za svým a jen tak něco ji neodradí. Je společenská, přátelská a její největší zálibou je divadlo. A právě díky němu pozná toho pravého.
Tom Lunch - Laceyin přítel a moderátor úspěšného rádiového pořadu. Je velmi sebevědomý, společenský, starostlivý a chápavý. S Lacey se seznámí díky jejich společné vášni, divadlu. Nezná sice její pravou totožnost a vlastně ani do poslední chvíle netuší, před čím anebo kým vlastně tak utíká, přesto se do ní hluboce zamiluje a snaží se jí pomáhat ze všech sil.
Ed Sloan - Detektiv sloužící v newyorském oddělení vražd. Právě on dostane případ Isabeliny smrti. Je velmi inteligentní, odvážný, ale také dost nedůvěřivý a občas i nepříjemný. Často dá na svou intuici, která mu v tuto chvíli radí, že Lacey je stále v nebezpečí života. Věří v právo a spravedlnost a i přes snahu zkorumpovaných kolegů se mu podaří zjistit, kdo ve skutečnosti stojí za vraždami dvou žen.
Sandy Savarano - Nájemný vrah a chladnokrevný zabiják. Tento bezcitný a všehoschopný člověk se vyžívá v "lovu" svých obětí. Nikdy se nesmíří s neúspěchem a po své oběti vždy jde do posledního dechu. Bez mrknutí oka je schopen zabít kohokoli, kdo se mu postaví do cesty.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 27.08.2007

­­­­

Diskuse k výpisku
Mary Higgins Clarková - Dělej, že ji nevidíšMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­