ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Clarková Mary Higgins (*24.12.1929)

­­­­

Dělej, že ji nevidíš


HLAVNÍ POSTAVY:

Lacey Farrellová, Tom Lunch, Ed Sloan, Sandy Savarano

OBSAH:

Mladá realitní agentka Lacey Farrellová se stane svědkem vraždy své přítelkyně Isabely. Jako jediná dokáže identifikovat jejího vraha, a tak je nucena zařadit se do programu na ochranu svědků. Jenže vrah je velice důmyslný a inteligentní a brzy ji najde. Lacey teď čeká děsivý závod o život její i jejích blízkých, ale také musí odhalit pravou příčinu smrti své přítelkyně a dalších zločinů, které jí předcházely. Klíčem je tajemný deník, který kdysi od Isabely dostala, ale problém je, jak jej rozluštit.

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV:

Lacey Farrellová - Velmi odhodlaná, sebevědomá, inteligentní a dost tvrdohlavá žena. Vždy si jde tvrdě za svým a jen tak něco ji neodradí. Je společenská, přátelská a její největší zálibou je divadlo. A právě díky němu pozná toho pravého.
Tom Lunch - Laceyin přítel a moderátor úspěšného rádiového pořadu. Je velmi sebevědomý, společenský, starostlivý a chápavý. S Lacey se seznámí díky jejich společné vášni, divadlu. Nezná sice její pravou totožnost a vlastně ani do poslední chvíle netuší, před čím anebo kým vlastně tak utíká, přesto se do ní hluboce zamiluje a snaží se jí pomáhat ze všech sil.
Ed Sloan - Detektiv sloužící v newyorském oddělení vražd. Právě on dostane případ Isabeliny smrti. Je velmi inteligentní, odvážný, ale také dost nedůvěřivý a občas i nepříjemný. Často dá na svou intuici, která mu v tuto chvíli radí, že Lacey je stále v nebezpečí života. Věří v právo a spravedlnost a i přes snahu zkorumpovaných kolegů se mu podaří zjistit, kdo ve skutečnosti stojí za vraždami dvou žen.
Sandy Savarano - Nájemný vrah a chladnokrevný zabiják. Tento bezcitný a všehoschopný člověk se vyžívá v "lovu" svých obětí. Nikdy se nesmíří s neúspěchem a po své oběti vždy jde do posledního dechu. Bez mrknutí oka je schopen zabít kohokoli, kdo se mu postaví do cesty.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 27.08.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Mary Higgins Clarková - Dělej, že ji nevidíšMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)