ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Boccaccio Giovanni (*1313 - †21.12.1375)

­­­­

Dekameron (5)


JAZYKOVÝ PLÁN:

Jedná se o epický literární druh. Žánr - novela. Kniha je psaná spisovným jazykem, autor používá archaismy. Styl je vyprávěcí, postavy jsou charakterizovány nepřímo.

TÉMATICKÝ PLÁN:

Příběhy jsou smyšlené.
Postavy - Pampinea, Fiammetta, Filomena, Emilia, Lauretta, Neifile, Elisa, Pamfilo, Filostrato, Dioneo
Téma - sedm žen a tři muži se vydávají pryč z města, aby se zachránili před morem, který napadl jejich město
Prostředí - palác s nádvořím skrytý daleko od města

KOMPOZIČNÍ PLÁN:

Autor používá retrospektivu, děj je paralelní.

OBSAH:

Město Florencii ovládl mor, všichni lidé umírají. Deset obyvatel města, kteří se sejdou v kostele - sedm žen a tři muži - se snaží zachránit se a vydávají se na kopeček porostlý ze všech stran křovisky a stromy, za nimiž se ukrývá palác s velkým nádvořím. Tam se ubytují a krátí si čas vyprávěním příběhů. Těch je celkem sto. Deset denně po deset dní.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: FS, 03.04.2008

­­­­

Diskuse k výpisku
Giovanni Boccaccio - Dekameron (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­