ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Ezop (*6.st.př.nl)

   
­­­­

Vlk a pastýř (Ezopovy bajky)

  • přeložil František Lepař

Vlk, pocházeje na pastvě za bravem, nic mu neubližoval. A pastýř s počátku sice měl ho na očích jako nepřítele a boje se číhal na něj. Ale když vlk ustavičně stranou následuje loupiti ani se nepokoušel, tehdy pastýř domnívaje se, by hlídačem spíše byl než úkladníkem vlk ten, když právě jakási pilná potřeba jej nadešla do města se odebrati, zanechav při něm bravu, odešel. Tu vlk, uznav pravou dobu, většinu stáda pohubil. Ale pastýř, navrátiv se a uhlídav stádo pohubeno, vece: "Však dobře mi tak! Proč pak jsem vlkovi bravu svěřoval?"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 08.12.2020

­­­­

Diskuse k úryvku
Ezop - Vlk a pastýř (Ezopovy bajky)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­