ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.88
Hodnoceno: 109x Prosím, ohodnoť práci

Čarodějnice se slétly na Černé louce

  • jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2015 znělo Čarodějnický rej a jednalo se o zprávu určenou do regionálního zpravodaje o akci popsané ve výchozím textu

Dne 30. dubna 2015 se na Černé louce mezi čtvrtou hodinou odpolední a půl dvanáctou večerní konal každoroční čarodějnický rej. Dětem byl vstup povolen do 6 let zdarma, do 15 let za 40 Kč a dospělým pouze za 80 Kč.

Nabitý program začal po krátkém úvodu pořadatele pro děti oblíbenou atrakcí - malování obličeje. Na obličejích dětí se vyjímali srdíčka, ale i motýli, hvězdičky a podobně. Po hodinové dřině maskérů program plynule přešel na čarodějnické soutěže. Děti si mohly zasoutěžit ve slalomu mezi kuželkami a ti větší si vyzkoušely Potterův letecký trenažér na koštěti. V 19:00 se tradičně zapalovala vatra.

S desetiminutovým zpožděním se po sedmé hodině večerní spustila obrovská ohňová a taneční show mladých talentů z klubu Lilie pod vedením pana Kurálka. Tanečníci předvedli vynikající číslo a davy lidí nadšeně vřískaly. Po tomto čísle se nesčetně mnoho rodin odebralo z důvodu únavy svých ratolestí domů. Někteří ale vydrželi, protože ve 20 hodin se přešlo na vyhlašování vítěze o nejošklivější a nejstarší čarodějnici. Velkou cenu Potterova koštěte a velkého balíku pochutin si odnesla dívka z Kladna, která si na svém kostýmu dala hodně záležet.

Poté plameny zažehly podruhé. Po vyhlášení nastoupila na pódium rocková skupina Ohniví jezdci s frontmanem Oto Políčkem a žádný účastník nezůstal jen tak postávat. Po hodině řvoucího chaosu se na Černé louce situace uklidnila a účastníci se usadili do letního kina, těšíce se na filmový trhák Kladivo na čarodějnice. Jelikož se začalo ochlazovat, někteří podcenili své kostýmy a postupně odcházeli domů. Nakonec zde zůstala jen hrstka mladých lidí, užívajících si letní večer.

Akce se oproti minulému roku vydařila perfektně. Děti si užily spoustu zábavy a touto akcí radostně začaly letní sezonu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 02.05.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čarodějnice se slétly na Černé louceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­