ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­

Ezop (*6.st.př.nl)

­­­­

Vlci a psi (Ezopovy bajky)

Vlci psům namluvili: "Proč, jsouce nám podobni ve všem, nepodobáte se nám smýšlením jako bratři? Ničím se zajisté od vás nejinačíme, leč myslí. A věru my na svobodě žijeme stále, vy pak lidem se poddávajíce a otročíce bití od nich snášíte a řetězy svazováni jste a hlídáte i bravu; když pak lidé jedí, kosti jen vám předhazují. Ale uposlechnete-li nás, vydáte-li nám všechna stáda, vše za společné pokrmy do sytosti budete míti."
Dopřáli tedy sluchu těm slovům psi; ale vlci do dvora všedše napřed zahubili psy.

Kdo svou vlasť zrazují, takovou mzdu berou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 08.04.2009

   
­­­­

Diskuse k úryvku
Ezop - Vlci a psi (Ezopovy bajky)







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­