ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Ezop (*6.st.př.nl)

   
­­­­

Koza a osel (Ezopovy bajky)

  • přeložil František Lepař

Kdosi choval si kozu a osla. Tu koza na osla zanevřevši pro přílišnou míru krmě, pravila: "Jak nesmírně týrán jsi, brzy ve mlýně táhna, brzy nose břemena!" I radila mu, by se udělal padoucníkem a upadl do nějaké jámy, tak že dojde odpočinku. Tu on důvěrně poslechnuv a upadnuv potloukl se. A hospodář, zavolav lékaře, žádal pomoci. Ten pak radil, aby hospodář plic kozích požiti dal oslovi, tak že okřeje. - Kozu tedy zabivše, osla hojili.

Kdo jinému jámu kope, sám do ní padá.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 09.12.2020

­­­­

Diskuse k úryvku
Ezop - Koza a osel (Ezopovy bajky)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­