ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Kopřivová PharmDr. Monika (*26.04.1977)

­­­­

Babičko, vyprávěj: Kniha pro uchování vzpomínek

Otevřená kniha pro zaznamenání vzpomínek vaší babičky od dětství po současnost. Babička bude moci sama nebo s vaší pomocí vyplňovat knížku a odpoví tak na celou řadu pečlivě vybraných otázek. Namátkou: čím chtěla být, když byla malá, jací byli její rodiče a prarodiče, kde si hrála, kdy potkala dědečka-svého muže, co spolu zažili, jak vnímala babička historické události, co se podle ní dnes změnilo oproti době jejího mládí...
Kniha se stane pro vaši babičku zábavou a pro celou vaši rodinu cenným pokladem. Doprovodné obrázky a dobové fotografie pomáhají probouzet vzpomínky. V knížce je prostor na přidání vlastních fotografií. Babičko, vyprávěj je unikátním dárkem pro všechny babičky.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo Babičkářství roku 2013. Počet stran: 130. ISBN: 978-80-260-4866-4.

ÚVODEM:

Vždycky mě zajímala rodinná historie, a proto jsem se stala i rodinným rodopiscem, abych poznala, jak lidé kdysi žili, jak přemýšleli, co dělali atp. Ale co mě na tom nejvíce baví, je to, že to byli moji předci, krev mé krve.
Když letos moje babička slavila jubileum, a to 80 let od svého narození, darovala jsem jí knihu s názvem Babičko, vyprávěj. Moje babička není moc sdílná, ale něco se mi z ní prostřednictvím této fantastické knihy přeci jen povedlo dostat, a je to dvojí radost - jednak z toho, že trávíme spolu čas a pak také proto, že budeme mít na babičku vzpomínku - vzpomínku na to, co babička v životě zažila.

O KNIZE:

Vzpomínání v této knize začíná u babiččiných prarodičů z obou stran a pokračuje k jejím rodičům. Vyprávět o své mamince dovede každý a mnohý snad i rád o svém otci. Vzpomínky na dětství - oblíbené hračky, kamarádi, první lásky, lumpárny ve škole a oblíbené školní předměty. Vzpomínky na domov, pomáhání doma, pracovní zkušenosti nebo jen to, jak se tenkrát trávily prázdniny. Pokračujeme dále - jak a kde babička poznala našeho dědečka, jaké byly její šaty a móda, společné chvíle i chvíle rozdělení kvůli vojenské povinné službě... Pracovní úspěchy a která práce babičku asi nejvíce bavila, než přišly na svět děti. Jakou rošťárnu děti babičce vyvedly a čím ji například příjemně překvapily, v čem byly šikovné a v čem ne. Kdy odešly děti z domu a jaké asi měla babička pocity, v čem může být na své děti hrdá. Co dělá nyní, co ji nejvíc bavilo a baví. Cestovala, co ráda jedla a pila, měla nějaké zvíře? A pak přišla vnoučata a pravnoučata...

A z čeho měla babička největší strach nebo naopak radost, co bylo nejobtížnější? Jaké prožila historické události a jak se s životem potýká teď v naší moderní době?

Co by babička vzkázala svým dětem, vnoučatům a dalším generacím?

VLASTNÍ NÁZOR:

Když knihou znovu listuji, tak vidím svoji babičku, jak sedí vedle mě a všechno mi to vypráví. Nenechte se tedy ošidit o všechny tyto vzpomínky na babiččin život tak, jak je popsala ona sama a kupte jí knihu Babičko, vyprávěj! Mám tě ráda, babi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 30.09.2019

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
PharmDr. Monika Kopřivová - Babičko, vyprávěj: Kniha pro uchování vzpomínekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­