ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Moje zlatá babička

Zlatá naše babička opravdu je, a to nejen díky tomu, že má zlaté zuby. Žije na samotě v horách. Nejbližší civilizace se od ní nachází poměrně daleko, navíc jde vesměs jen o takové sezónní chalupáře, takže jistě chápete, že se sedmdesátileté stařence nevyplatí tuto strastiplnou cestu podstupovat. Možná proto se jejím nejlepším společníkem stal pes. Této skutečnosti přisuzuji fakt, že je babička neskutečně upovídaná, neboť musí mluvit za dva.

Dalším důsledkem jejího bydliště je silný vztah k přírodě. Zná prakticky všechny bylinky a je schopná je skoro všechny dát do salátu. Zároveň jsem ale zjistila, že babička téměř předběhla dobu, protože její vločkové, rýžové či kuskusové snídaně a saláty všech druhů jsou dnes mezi lidmi čím dál oblíbenější.

Každý den cvičí a opravdu hodně čte. Zbytek dne tráví péčí o svůj domov. Spousta lidí by se asi divila, proč tedy na její podlaze bývají všude šlápoty od psa a rozhlodané klacíčky, ale kdo vlastní čtyřnohého (ne)přítele, dá mi jistě za pravdu, že to jsou drobné nedostatky, kterým se často nelze vyhnout. A jako domov se navíc jistě dají počítat i všechny záhony a louky, jež chaloupku obklopují a jsou babiččinou největší chloubou.

Možná díky životnímu stylu je babička jednou z nejvýznamnějších a nejsečtělejších osob, co znám, a velice si jí vážím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Andrejka, 06.04.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje zlatá babičkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­