ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.96
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Moje babička (2)

Moje babička se jmenuje Marie. Nedávno oslavila osmdesáté narozeniny, ale říká, že na tolik se opravdu ještě necítí. Babička žije celý svůj život na vesnici a já ji znám od svého narození, tedy už více než osmnáct let.

Je to žena menšího vzrůstu a její štíhlou postavu by jí mohla závidět každá mladá slečna. Její vlasy jsou kaštanové barvy, nakrátko střižené. V jejím obličeji můžeme vyčíst mnoho zkušeností z jejích vrásek a její pomněnkové oči schované za velkými brýlemi nám mohou prozradit její láskyplnost a dobrotu. Celý život jsem ji neviděla, že by se mračila. Vždy se na každého usmívala a my jsme mohli vidět její krásné rovné bílé zuby.

I přestože je babičce tolik let, působí na okolí velmi mladistvě. Nejspíš to dělá celkový dojem jejího stylu oblékání. Obléká se velmi elegantně. Nejraději nosí kostkovanou košili, světlé rifle a k tomu černé polobotky. Okolo krku se jí vždy třpytí krásný zlatý řetízek s přívěskem. Na rukou má pouze jeden prstýnek, a to zásnubní, který nosí i přesto, že děda již dávno zemřel. Ale když jde babička posedět s přáteli, vymění rifle za šaty. Vždy jí to moc sluší.

Babička vždy byla velmi aktivní, soutěživá a vždy s ní byla (a pořád je) sranda. Vždy mi jako malé předčítala pohádkové knížky, poučovala mě a vedla mne ke křesťanskému způsobu života. Dodnes s ní chodím do kostela a místo pohádek mi povídá o jejích životních zkušenostech a příhodách.

Mám ji velice ráda, dalo by se říct, že je to moje druhá maminka.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje babička (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)