ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.53
Hodnoceno: 211x Prosím, ohodnoť práci

Moje babička

Moje babička je takzvaně ze staré školy, což znamená, že má občas dost staromódní názory. Týká se to hlavně výchovy a stylu oblékání nás vnoučat.

I přestože je moje babička už v důchodu, pořád pilně pracuje, zejména na své zahrádce, která je pro ni velkou radostí. Je skromná a hospodárná, ale přitom energická.

Babička není moc výřečná, a když promluví, její hlas zní klidně, bez důrazu, spíše nesměle. Ale co vypustí z úst, je vždycky rozumné a spravedlivé. Proto má její hlas větší platnost, než kdyby zněl jako zvon. Vše, co řekne, je poctivě myšleno a upřímně cítěno.

Je také velice starostlivá a také štědrá, nikdy k nám nepřijede s prázdnou. Vždy nám přiveze buď výborné domácí buchty nebo koláče. Snažím se řídit jejími radami, vždy ji bedlivě vyslechnu. Dobře vím, že to se mnou babička myslí dobře, ale občas s ní nesouhlasím, i když vím, že má pravdu. Však jí dobrota a laskavost kouká z hlubokých modrých očí. I z jejího stálého úsměvu každý ihned pozná, že patří k lidem, kteří jsou plní optimismu. Vždy a v každé situaci se ho snaží předávat lidem kolem sebe.

Babičku mám moc ráda a pokaždé se na její návštěvu těším.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Andilek_11, 02.12.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje babičkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­