ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.90
Hodnoceno: 188x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika mé babičky


OSNOVA:

I.Seznámení
II.1. Žena na fotografii
2. Kladné vlastnosti
3. Záliby
4. Záporné vlastnosti
III.Můj vzor


Rozhodla jsem se pro charakteristiku mé babičky, která je jednou z nejdůležitějších osob v mém životě. Vše, co mě naučila, jsem již několikrát zúročila a stále si k ní chodím pro rady.

Nedávno jsme byly na společné dovolené. Zrovna zakládám fotky do alba a na jedné z fotografií vidím ženu středního věku. Je středně vysoká, velmi štíhlé postavy. Vlasy má hnědé, vlnité, nakrátko ostříhané. Z jejího obličeje na mě hledí šedozelené oči pod výrazným obočím, pod nosem se usmívají pěkně klenuté rty, ze kterých vykukují bílé, pravidelné a rovné zuby. Žena do objektivu mává upracovanou rukou, mozolnatou od práce na zahrádce, kterou i přesto umí velmi jemně pohladit. Má sportovní postavu a i oblečení odpovídá jejímu typu aktivního člověka. Vidím džíny, barevné tričko a lehký svetřík. Na nohou má obuté sportovní boty.

Moje babička působí velmi mladistvě. Je velmi hodná a vstřícná, vždy ochotná komukoli pomoci. Má mnoho přátel, kteří si k ní chodí rádi a velmi často nejen pro radu, ale i jen tak poklábosit. Babička má vždy pro každého čas, uši i dobrou náladu a vůbec nezáleží na tom, zda si povídá se svými vrstevníky, s mými rodiči nebo s námi vnoučaty a našimi kamarády. I když neměla v životě na růžích ustláno, dovedla se vždy radovat z každé hezké chvilky a její optimismus jí můžeme všichni jen závidět. Přes své stáří je velmi pracovitá a nesnáší zahálku. Je také velmi dobrá kuchařka, plete, šije, vyrábí různé ozdoby do bytu a má velmi dobrý vkus. Její organizační a komunikační schopnosti jsou také na velmi vysoké úrovni. Dodnes je umí zúročit ve svém podnikání, i když už má důchodový věk a mohla by si právem užívat zaslouženého odpočinku.

Babička je vášnivá zahrádkářka. V létě nenajdu den, kdy by se každou volnou chvilku nevěnovala své zamilované zahrádce. Má se rozhodně čím chlubit. Několikrát vyhrála soutěž o nejhezčí zahrádku, kterou pravidelně pořádá naše město. Pokud zrovna počasí nepřeje práci venku, babička je vášnivou čtenářkou. Díky ní jsme moje mamka a dnes už i já objevily kouzlo psaného slova.

Každý člověk má samozřejmě i své záporné stránky. Stejné je to i u mé babičky. Občas, když její míra trpělivosti přeteče, umí mě i s bratrancem pořádně zpražit. Dodnes je velmi tvrdohlavá a co si vezme do hlavy, snaží se za každou cenu uskutečnit. Její slabostí je také kouření, i když v poslední době se ho snaží maximálně omezit.

Má babička je mým velkým vzorem. Mám ji moc ráda a své děti se budu snažit vychovávat podobným způsobem, jakým ona vychovávala mou matku a i ona mne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Dubcová, 15.02.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika mé babičkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­