ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 368x Prosím, ohodnoť práci

Maminka (2)

Člověk, kterého chci charakterizovat, je moje maminka. Je jí 44 let a pracuje jako učitelka.

Již na první pohled působí sympatickým dojmem. Je štíhlé postavy a měří 165 cm. Na jejím souměrném obličeji oválného tvaru jsou nejvýraznější hnědozelené oči s dlouhými tmavěhnědými řasami. Obočí má na obou stranách souměrné a líčka působí velmi zdravým dojmem. Krátké kaštanově hnědé vlasy s červeným melírem vypadají neučesaně, ale přitom velmi elegantně. Vynikají na ní také pěkně tvarované rty červené barvy.

Já a lidé, kteří ji znají, si jí vážíme jako velmi dobré kamarádky, ale i jako chytrého, vzdělaného a vtipného člověka. Mezi její kladné vlastnosti patří trpělivost, pravdomluvnost, obětavost, čestnost a dochvilnost. Dovede se radovat z každé hezké chvilky. Je laskavá, plná porozumění a elánu, cílevědomá a prioritou je pro ni rodina. Je velmi trpělivá, avšak nesnese, když jí někdo lže. Ráda chodí mezi lidi, tudíž má mnoho dobrých přátel. Jako každý člověk má však i pár špatných vlastností. Občas, když její míra trpělivosti přeteče, se umí pořádně rozzlobit. Její další negativní vlastností je, že rychle mění nálady.

Jako její největší záliby bych jmenoval malování a kreslení. Také ráda čte. Dříve trávila klidně i celé hodiny s knihou. Teď má ale bohužel mnohem více práce, tudíž méně volného času. Přesto si najde alespoň chvilku na své koníčky a na rodinu.

I přes několik záporných vlastností ji mám velmi rád a nerad bych o ni přišel. Je to člověk, který mi dokáže pomoci v nesnázích, ale i velmi dobře poradit. Moc si jí vážím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Maminka (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)