ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Andersen Hans Christian (*02.04.1805 - †04.08.1875)

­­­­

Prodavačka zápalek (Pohádky)

Byl silvestrovský večer. Dívka, která prodávala na ulici zápalky se nemohla vrátit domů, protože neprodala ani jednu zápalku a otec by ji zbil. Dívka se schoulila do kouta mezi domy a škrtla zápalkou. Před ní se objevila kamna a dívenka natáhla ruce, aby se ohřála. Když zápalka zhasla, vidina zmizela. Potom škrtla druhou zápalkou a viděla stůl prostřený k hostině. Stůl zmizel stejně rychle, jak pohasla zápalka, a dívenka rozsvítila další. Tentokrát uviděla vánoční stromeček. Pak rozsvítila poslední zápalku, kde spatřila svou zemřelou babičku. Byl to jediný člověk, který ji miloval. Prosila babičku, aby ji vzala s sebou do nebe. Na druhý den kolemjdoucí našli dívenku mrtvou a nikdo nechápal, proč se usmívá.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 10.06.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Hans Christian Andersen - Prodavačka zápalek (Pohádky)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­