ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.80
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Zamyšlení nad Vánocemi

Vánoce jsou pro mne velmi důležité a mám je moc ráda. Někteří lidé však říkají, že vánoční svátky nesnášejí, a to kvůli přílišnému stresu, který na ně v tomto období dopadá. Přispívá k tomu také skutečnost, že Vánoce se z velké části stávají svátkem komerčním. Už od října vidíme všude samé reklamy na slevy různých hraček, elektroniky, dekorace a všeho možného, což v mnohých lidech vzbuzuje pocit, že tento krásný zimní svátek je pouze o dárcích a ničem jiném. Tímto jsou ovládnuty nejvíce malé děti, které hned chtějí veliké autíčko na dálkové ovládání, panenku se všemi možnými funkcemi nebo třeba svůj vlastní dětský počítač. Avšak kdo by se těm malým človíčkům divil, reklama nenechá v klidu ani dospělé. A tak rodiče svým ratolestem letí nakoupit vše, co jim na očích vidí. A zde už vzniká ten stres. Jak kvůli tlačenicím v obchodech, kde je ve vzduchu opravdu dusno, tak hlavně kvůli řešení otázky, kde na to všechno vzít peníze.

V poslední době je v módě i nákup dárků na splátky. V tomto případě většinou lidé moc nepřemýšlí dopředu a soustředí se jen na to, aby o Vánocích udělali své blízké šťastnými. Jenže naštěstí podle mého nemá vliv, jestli pod stromečkem najdeme pár drobností, nebo hromady finančně hodnotných darů. Každý má jiné možnosti a nejdůležitější stejně je, jestli kolem vánočního stromku vládne láska a pohoda. To samozřejmě není důležité jen o Vánocích, nýbrž vždy. A když trochu upustíme od honby za výhodnými vánočními nákupy, stihneme vnímat i nádhernou atmosféru, můžeme se třeba jít procházet po lese a pak si celí prokřehlí s teplým nápojem v ruce povídat ve vánočně vyzdobeném domově. Jednoduše se můžeme radovat z toho, že se máme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eliška Brázdilová, 01.03.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zamyšlení nad VánocemiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­