ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hemingway Ernest (*21.07.1899 - †02.07.1961)

­­­­

Stařec a moře

Tento příběh se odehrává na Kubě a popisuje osud chudého rybáře jménem Santiago. Ten dlouhou dobu nemůže chytit žádnou rybu. Jednou se na něj usmálo štěstí a podařilo se mu ulovit poměrně velkou rybu. Byl nesmírně šťastný. Dlouho s rybou zápasil, téměř na kraj svých sil. Doufal, že tuto rybu prodá a trochu si přilepší. Jeho štěstí ale netrvalo dlouho. Ryba byla totiž raněná a vytékala z ní krev. Za malou chvíli se kolem něj začali objevovat žraloci, kteří začali pomalu dorážet na jeho loď a zvláště na jeho velký úlovek. Santiagovy snahy o záchranu ryby byly velice neúčinné. Po příjezdu do přístavu zjistil, že mu zbyla pouze kostra. Tuto knihu lze chápat prakticky dvěma způsoby a to jako zcela obyčejný příběh s neveselým koncem nebo též jako autorův hlubší protest proti tzv. "vyšší moci."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 14.06.2002

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Ernest Hemingway - Stařec a mořeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­