ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Vánoční překvapení (Dívky v sedlech)

- díl v sérii: 13

Příběhy tří dívek - Stefi, Carol a Lisy, které chodí do jezdeckého oddílu. Přicházejí Vánoce a s nimi školní prázdniny.

O Vánocích je spousta práce s nakupováním vánočních dárků, což si uvědomily i tři nejlepší kamarádky: Carol, Lisa a Stefi. Všechny chodily do stáje v Borovicovém údolí, kde si užívaly spoustu dobrodružství, a to i o Vánocích. Každoročně pořádá majitel a trenér stáje Max Regner Hvězdnou jízdu, která se koná za tmy a vede ji nejlepší jezdec celého roku. Tentokrát to byla Carol, jež se měla za pomoci pochodně vyskytnout v čele jízdy.
Všechny dívky byly také pozvány ke svému dobrému kamarádovi Filovi na oslavu chamuky. Stefi s Lisou pozvání přijmou, ale Carol nemohla. V budoucnu se chtěla stát veterinářkou, a tak jezdila se svojí kamarádkou Judy, která byla rovněž veterinářkou, k několika případům, v nichž se mnoho naučila.
Vánoce se blížily a Carol ještě neměla připravený dárek pro tatínka. Byly to její druhé Vánoce bez maminky. Otci upletla teplé ponožky, které si pořádně schovávala, aby je tatínek nenašel.
Večer Hvězdné jízdy se také blížil a děvčata se moc těšila. Hlavně Carol, ve které převládala radost, ale i strach. Bála se, že něco pokazí. Judy měla s Carol ten den ještě domluveno, že s ní pojede ještě k několika majitelům stájí, kteří potřebují jejich pomoc. Když se blížily k poslednímu případu, netušily, že bude tak závažný. Klisně se mělo narodit hříbě, ale to šlo na svět zadníma nohama, a to byl problém. Carol podávala Judy potřebné věci. Když hříbě přišlo na svět, musela se Carol nějak dostat do stáje v Borovicovém údolí, aby stihla hvězdnou jízdu. Judy ještě odjet nemohla, a tak pan Michaels půjčil Carol hnědého valacha jménem Fešák, na kterém odjela do údolí.
Hvězdnou jízdu stihla a s kamarádkami si ji bezvadně užily. Po skončení přijel pro Carol otec, jenž pro ni měl velké překvapení jako dárek od Ježíška. Carol netušila, že ono překvapení už viděla. Otec pro ni koupil koně, kterého si vždycky moc přála mít. Nevěděla však, že tím koněm je Fešák. Zůstal ustájený ve stáji u Maxe Regnera, kam se o něj chodila starat. Měla velikou radost a byly to její nejlepší Vánoce, jaké kdy měla.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vendula, 06.11.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Bonnie Bryantová - Vánoční překvapení (Dívky v sedlech)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­