ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Šampionka (Dívky v sedlech)

- díl v sérii: 4

Blíží se slavnost stáje Borovicového údolí, den plný her, závodů a napětí. Před začátkem představí Carol ostatním dívkám novou kamarádku Kate. Carol se chystá Kate seznamovat se základy jízdy na koni, ale zjistí se, že Kate je vítězná šampionka, což některé z dívek nesou nelibě. Aby toho nebylo málo, Stefin starší bratr Chad, jenž je k dívčímu týmu přičleněn, se zde zamiluje a žárlivost ostatních dívek vykoná své.

Na začátku týdne oznámila Stefi svým kamarádkám zprávu, že soutěž gymkhána se bude konat už za několik dní. Na připravování her už jim tedy nezbývalo moc času, a proto se daly do práce. Vymýšlely hry, které jim připadaly směšné, ale zároveň těžké.
Po několika dnech, kdy měly hry hotové, odešly do Borovicového údolí, kde je odevzdaly Maxovi. Jemu se zdály velmi dobré. Jak udělaly vše, co bylo potřeba koním připravit, odebraly se domů.
Když se Carol dozvěděla, že na víkend odjedou k přátelům, které neznala, hned si myslela, že to bude další z otcových výletů, jež nikdy nedopadly moc dobře. Tentokrát se ale mýlila. Byli to skvělí lidé, kteří měli také dceru, ale o něco starší než byla Carol. Jmenovala se Kate Devinová, která se na první pohled zdála jako nafoukaná holka z města, ale nebylo tomu tak. Byla to prima holka, šampionka v jízdě na koních a držitelka mnoha modrých stuh. Carol si s ní velice dobře rozuměla.
Carolinin otec svým přátelům nabídl, aby přijeli také někdy na víkend. Carol a Kate se to zdál prima nápad. Carol Kate nabídla, že ji vezme do stáje v Borovicovém údolí.
Kate s rodiči opravdu přijeli, a to dva dny před gymkhánou. V den gymkhány, kdy šla Carol do stáje, potkal ji Max a zeptal se, zda nezná někoho, kdo by jim při gymkháně vypomohl. Okamžitě ji napadla Kate. Ta její návrh přijala.
Začínala gymkhána. Všechny družstva se postavila do zástupu a rozdělila si jména skupin. Lisa, Carol a Stefi tvořily družstvo Křížoví. Několikrát obsadily první, druhá i třetí místa.
Po skončení soutěže se děvčata dozvěděla, že obsadila první místo. Vítězství oslavily u Stefi doma a celý den si pořádně užily.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vendula, 05.11.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Bonnie Bryantová - Šampionka (Dívky v sedlech)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­