ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­

Láska ke koním (Dívky v sedlech)

- díl v sérii: 2

Carol, Lisa a Stefi se účastní třídenního putování na koních. Projíždějí lesy, plavou v horských jezerech, spí ve společném stanu a mají výbornou náladu. Nezkazí jim ji ani domýšlivá Veronika. Náhle nastane zvrat: tragická nehoda, zaviněná Veroničinou lehkomyslností, připraví Carol o jedinou bytost, kterou milovala nejvíc na světě. Je její žal tak velký, aby se jízdy na koni navždy vzdala?

Jak už víme z předešlého dílu, všichni ze stáje v Borovicovém údolí se vydali na víkend do hor s koňmi vyzkoušet si jiné a namáhavější trasy jak pro jezdce, tak pro koně.
Víkend v horách se jim tak líbil, že se nikomu nechtělo odjet, ale co se dalo dělat. Když se děvčata vrátila domů, všichni je s radostí vítali a hned druhý den začali všichni jezdci zase pilně trénovat.
Po několika týdnech musela Carol odjet se svým otcem za tetou, spíše otcovou přítelkyní, ale protože měla v Borovicovém údolí svého vlastního koně Kobalta, nevěděla, komu ho má svěřit do péče. Šla proto za trenérem Maxem, jenž jí poradil Veroniku, s níž se sice zrovna moc ráda neměla, ale jinak to prostě nešlo. Mezitímco byla Carol pryč, Veronika skákala na Kobaltovi přes překážky, ale hnala se velikou rychlostí, a proto Kobalt při doskočení klopýtl a zlomil si přední nohy. Jenže se mu nedalo nijak pomoci, a tak ho museli nechat utratit. To Veronika vyvázla o moc lépe, pouze se zlomenou rukou.
Lisa se Stefi se to dozvěděly jako první a velice je to mrzelo, ale nevěděly, jak tuto smutnou zprávu říci Carol. Když Carol přijela, dozvěděla se to a rozhodla se, že s ježděním nadobro skončí, protože jiný kůň, a hlavně tak dobrý jako Kobalt, pro ni neexistuje. Dlouhou dobu do Borovicového údolí nechodila, ale tak se jí stýskalo po koních, až se tam nakonec vrátila.
Lisa měla také svého koně, a to klisnu Dalilu, jež se jí začala zdát poslední dobou nějaká divná, a proto zavolala Maxe, aby se na ni šel podívat. Max Lisu uklidnil, že to nic není, že jen čeká hříbě. Lisa měla velikou radost, ovšem vůbec nevěděla, s kým ho Dalila čeká. Jediný hřebec, který měl přístup ke klisnám, byl Kobalt. Lisa se zaradovala ještě víc a utíkala to říct holkám. Když jim vše vypověděla, byla Carol pyšná na Kobalta a zároveň šťastná, že budou mít ve stáji nový přírůstek. Šly to oslavit a klub Dívky v sedlech opět pokračuje.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vendula, 02.11.2008

­­­­

Diskuse k výpisku
Bonnie Bryantová - Láska ke koním (Dívky v sedlech)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)