ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Kamarádky (Dívky v sedlech)

Z Borovicového údolí, což jsou stáje, kde probíhají tréninky na koních, byl pořádán výlet - velká víkendová výprava pro děti s koňmi do hor. Stefi nesměla jet. Mamka jí řekla, že pokud si nezlepší známku z matiky, tak jí výlet nezaplatí! Ve škole dostala práci za domácí úkol, která by mohla známku opravit. Úkol ale neuměla a tak ji napadlo vydělat si na výlet prací. Mezitím do stájí přišla Carol a Max jí představil novou dívku Lisu. Byla nová, ale jízdu na koni docela zvládla. To už přišla Stefi a Carol vše řekla. Stefi začala shánět práci a zaměstnala i své přátele a vedla si o tom všem záznamy, od každého si brala část peněz. Za pár dní už nikoho nebavilo pro ni pracovat a odevzdávat jí peníze. Stefi ze vzteku, že pro ni nechce nikdo pracovat, roztrhala své záznamy, ale cáry nevyhodila. Lisa cáry papíru slepila a Stefi je dopočítala a odevzdala jako práci z matiky. Z úkolu dostala za 1 a máma jí zaplatila cestu na hory.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika /Roni/, 29.03.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Bonnie Bryantová - Kamarádky (Dívky v sedlech)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­