ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Hříbě (Dívky v sedlech)

- díl v sérii: 3

Dívčí trojici nastávají problémy. Majitel stáje Borovicové údolí Max vybral Stefi, aby připravila hry pro blížící se slavnostní přehlídku. Carol má zase plné ruce práce s veterinární péčí o Dalilu, kobylku, jíž se brzy má narodit hříbě. Na nic jiného děvčatům nezbývá čas. Jak se s tím asi vyrovná opuštěná Lisa, pro kterou teď kamarádky nemají ani chvilku?

Jak už víme z předešlého dílu, Carolinin nejlepší kůň Kobalt zahynul při skoku, což byla zlá zpráva, byla tady ještě ovšem jedna dobrá: Dalila (klisna) s ním čekala hříbě.
Jako každý rok se v Borovicovém údolí konala soutěž gymkhána (hry na koních). Paní Rg ani Max nevěděli, komu to mají svěřit a nakonec se rozhodli pro Stefi, která si s hrami věděla vždy rady, hlavně tehdy když šlo o hry na koních. Soutěž gymkhána se měla konat už za pár týdnů, takže na to neměla moc času. Různé disciplíny zkoušela s poníkem Niklákem s pomocí hůlky, obručí a dalším náčiním, ale nikam to nevedlo. Niklák se toho bál. Mezitímco Stefi trénovala, Lise se zdálo, že se stále méně scházejí v klubu. Sestavila proto pravidla, která to měla vyřešit.
Když je měla hotová, nabídla Stefi a Carol schůzku v Espéčku, kde se scházeli. Jenže ani jedna kromě samotné Lisy na schůzku nedorazila. Pravidla tedy odhlasovala sama. Carol se věnovala Dalile, která byla v porodním boxu, jen se čekalo, kdy hříbě přijde na svět. Judy-veterinářka jezdila do Borovicového údolí kontrolovat nemocné koně. Nyní jezdila za Dalilou. Judy Maxovi oznámila, že klisna bude potřebovat hodně péče a někoho, kdo se o ni postará. Max rozhodl, že to bude Carol. Chodila za ní každý den a trávila tam více času než s kamarádkami.
Po několika týdnech, kdy skončila poslední hodina tréninku, se všechny tři vydaly k Dalilině boxu. Klisna se pohybovala sem a tam, byla celá zpocená. Carol sice s Judy u koňského porodu byla i vypomáhala, ale z Dalily byla celá v šoku a nic si nepamatovala. Stefi jí poradila, aby se podívala do lékárničky, kde našly obvaz, který potřebovaly k zavázání ocasu, a dezinfekci k vydezinfikování zadku a stehen. Když vše potřebné dokončily, zavolaly Judy, jestli by nepřijela, ale byla u jiného koně a čas měla až za několik málo hodin. Děvčata tedy vklouzla do vedlejšího boxu a pozorovala, co se bude dít dál. Zanedlouho si Dalila lehla a začala mít stahy. Děvčat ji pozorovala a najednou uviděla malé nožky, po kterých se objevilo tělo a nakonec i hlava. Nechaly Dalilu, ať si hříbě očichá a za chvilku už hříbě pilo od klisny. Děvčata hříbě pojmenovala Samson a vše dobře dopadlo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vendula, 02.11.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Bonnie Bryantová - Hříbě (Dívky v sedlech)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­