ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Nebezpečný terén (Dívky v sedlech)

- díl v sérii: 5

Carol, Stefi a Lisa, tři členky klubu, věnují veškerý volný čas koním. Carol má najednou pocit, že kromě ježdění a přátelství děvčat z klubu už nezbývá mnoho, na co by se mohla spolehnout. Carol se začíná obávat, že otec navázal vážný vztah se ženou, jíž si nedokáže v roli nevlastní matky představit. A Stefi s Lisou jí moc nepomohou.

Jednou si Max Regner pozval do kanceláře členky klubu Dívky v sedlech. Zeptal se jich, jestli by byla nějaká z nich ochotna s Redem a se skupinou turistů vyrazit do přírody na projížďku koní. Stefi s Lisou obrátily oči v sloup a Carol došlo, že to zbývá na ní, a proto souhlasila. Připravila svého koně. Připraveného ho uvázala, aby neutekl, a šla pomoci ostatním nezkušeným jezdcům. Posledním jezdcem skupiny byl Scott Babcock. Když byli jezdci připraveni, mohli vyjet.
Cestou je zastihla nečekaná malá bouře, kterou doprovázely ošklivé a hrůzostrašné blesky. Scott seděl na koni Flekovi, který se bouřky bál, a to byl problém. Flek se při jednom z blesků lekl a splašil se. Carol neotálela, seskočila ze svého koně, jehož otěže dala do ruky Redovi. Jelikož Flek ještě neběžel tak rychle, dohonila ho a nasedla na něj. Nedařilo se jí ho však nijak zkrotit. Carol, Scott i všichni ostatní měli obrovský strach. Flek běžel lesem tak rychle, že se nevyhýbal stromům a nehleděl na to, zda na něm někdo sedí.
Až po chvíli, kdy se kůň unavil, ho Carol zastavila. Oba slezli a vrátili se zpět ke skupině. Scott a všichni ostatní poděkovali Carol za dobrý výkon a byli rádi, že jezdci z nešťastné události vyvázli pouze s odřeninami.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vendula, 05.11.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Bonnie Bryantová - Nebezpečný terén (Dívky v sedlech)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)