ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Nebezpečný terén (Dívky v sedlech)

- díl v sérii: 5

Carol, Stefi a Lisa, tři členky klubu, věnují veškerý volný čas koním. Carol má najednou pocit, že kromě ježdění a přátelství děvčat z klubu už nezbývá mnoho, na co by se mohla spolehnout. Carol se začíná obávat, že otec navázal vážný vztah se ženou, jíž si nedokáže v roli nevlastní matky představit. A Stefi s Lisou jí moc nepomohou.

Jednou si Max Regner pozval do kanceláře členky klubu Dívky v sedlech. Zeptal se jich, jestli by byla nějaká z nich ochotna s Redem a se skupinou turistů vyrazit do přírody na projížďku koní. Stefi s Lisou obrátily oči v sloup a Carol došlo, že to zbývá na ní, a proto souhlasila. Připravila svého koně. Připraveného ho uvázala, aby neutekl, a šla pomoci ostatním nezkušeným jezdcům. Posledním jezdcem skupiny byl Scott Babcock. Když byli jezdci připraveni, mohli vyjet.
Cestou je zastihla nečekaná malá bouře, kterou doprovázely ošklivé a hrůzostrašné blesky. Scott seděl na koni Flekovi, který se bouřky bál, a to byl problém. Flek se při jednom z blesků lekl a splašil se. Carol neotálela, seskočila ze svého koně, jehož otěže dala do ruky Redovi. Jelikož Flek ještě neběžel tak rychle, dohonila ho a nasedla na něj. Nedařilo se jí ho však nijak zkrotit. Carol, Scott i všichni ostatní měli obrovský strach. Flek běžel lesem tak rychle, že se nevyhýbal stromům a nehleděl na to, zda na něm někdo sedí.
Až po chvíli, kdy se kůň unavil, ho Carol zastavila. Oba slezli a vrátili se zpět ke skupině. Scott a všichni ostatní poděkovali Carol za dobrý výkon a byli rádi, že jezdci z nešťastné události vyvázli pouze s odřeninami.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vendula, 05.11.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Bonnie Bryantová - Nebezpečný terén (Dívky v sedlech)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­