ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bryantová Bonnie (-)

   
­­­­
Bonnie Bryantová se narodila v New Yorku, kde také vyrostla, momentálně žije v Greenwich Village (čtvrť na Manhattanu).
Mezi její známá díla se řadí například kniha s názvem Želví nindžové (Teenage Mutant Ninja Turtles), jež byla také zfilmována a jíž napsala pod jménem B.B.Hillerová.
Tato spisovatelka ráda jezdí na koni a o koních pojednává i většina jejích knih. Knižní sérii Dívky v sedlech (The Saddle Club) píše již od roku 1986. Autorka tvrdí, že až spolu s hlavními hrdinkami těchto knih - Stefi, Lisou a Carol - se učila jezdit na koni. O hlavních hrdinkách rovněž prohlašuje, že jsou zdaleka lepšími jezdkyněmi nežli ona sama.
Bonnie Bryantová napsala za svůj život již více jak 170 knih, z toho více jak 140 je o koních a jezdectví. Její knihy jsou celosvětově úspěšné, vždyť se jich prodalo již téměř na dvě desítky miliónů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zabábinka, 04.03.2009

­­­­

Diskuse k životopisu
Bonnie BryantováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­