ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bryantová Bonnie (-)

­­­­
Bonnie Bryantová se narodila v New Yorku, kde také vyrostla, momentálně žije v Greenwich Village (čtvrť na Manhattanu).
Mezi její známá díla se řadí například kniha s názvem Želví nindžové (Teenage Mutant Ninja Turtles), jež byla také zfilmována a jíž napsala pod jménem B.B.Hillerová.
Tato spisovatelka ráda jezdí na koni a o koních pojednává i většina jejích knih. Knižní sérii Dívky v sedlech (The Saddle Club) píše již od roku 1986. Autorka tvrdí, že až spolu s hlavními hrdinkami těchto knih - Stefi, Lisou a Carol - se učila jezdit na koni. O hlavních hrdinkách rovněž prohlašuje, že jsou zdaleka lepšími jezdkyněmi nežli ona sama.
Bonnie Bryantová napsala za svůj život již více jak 170 knih, z toho více jak 140 je o koních a jezdectví. Její knihy jsou celosvětově úspěšné, vždyť se jich prodalo již téměř na dvě desítky miliónů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zabábinka, 04.03.2009

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Bonnie BryantováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)