ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Kamarádky (Dívky v sedlech) (2)

- díl v sérii: 1

Bonnie Bryantová je autorkou více než padesáti knih pro mladé. Její literární hrdinky Stefi, Carol a Lisa jsou děvčata, která milují koně a ježdění na nich. A právě teď je čekají prázdniny, kdy se mají vydat na velkou výpravu. Dokonce si už naplánovaly, co všechno si vezmou s sebou. Ale hrozí tady, že jakmile si neopraví známky ve škole, z výletu sejde. Tak uvidíme, jak to všechno dopadne.

Tento příběh vypráví o dívkách Lise, Carol a Stefi, které mají moc rády koně.

Lisa byla dívka z velkého města, kterou maminka nutila učit se jezdit na koních. Lisu to ze začátku nebavilo, ale zjistila, že je to celkem snadné, a tak se začala o ježdění na koních zajímat víc.
Carol a Stefi jsou dívky z vesnice, které chodí do stejné jezdecké školy. Do Borovicového údolí. Když tam Lisa přišla, Carol a Stefi se jí moc nezamlouvaly. Zanedlouho se z nich však staly kamarádky. Poté, co Max - jejich trenér - oznámil, že všechny dívky pojedou za dva měsíce na víkend do hor, byly velice rády. Pro žádné dívky to nebyl problém, až na Stefi, která na výlet neměla dost peněz. Výlet byl na ni drahý, a tak si na něj musela nějak vydělat. Děvčata Carol a Lisa se jí snažila nějak pomoci, až Lisu napadlo, že by mohla pomáhat druhým s nějakými pracemi, jako například s hlídáním dětí a podobně. Stefi se nápad líbil, a tak neotálela a začala s přípravou plakátů, které rozvěsila. Na plakátě bylo její telefonní číslo, aby se jí mohl kdokoli ozvat. První den telefonátů moc nebylo, ale další dny se Stefi od telefonu už neodtrhla. Bylo jich tolik, že nic nestíhala. Za pár týdnů si na výlet vydělala.
Dívky to šly společně oslavit a založily klub Dívky v sedlech.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vendula, 02.11.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Bonnie Bryantová - Kamarádky (Dívky v sedlech) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)