ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Woodová Barbara (*20.04.1947)

   
­­­­

Dům vzpomínek

Postavy: Andrea, Viktor, Jenifer, Harrieta
Místo a čas: Anglie v roce 1994, ale také o 100 let dříve
Počet stran: 263

DĚJ:

Andrea se po pětadvaceti letech vrací do svého rodiště, městečka Warrington v Anglii, které s rodiči opustila, když jí byly dva roky. Důvodem návštěvy je vážný zdravotní stav dědečka. Andrea sice nemá chuť setkat se po tolika letech se svými příbuznými, ale bere tuto cestu jako únik, potřebuje se vyrovnat s dalším nevydařeným vztahem. Netuší, že starý dům, v němž žije její babička, má za sebou smutnou historii. Časem se jí ale podaří vyzvědět část příběhu. Viktor, Andrein pradědeček, údajně znásilnil ženu svého bratra a z toho se jim narodil syn Robert, Andrein dědeček. Najednou se s ní začnou dít divné věci, jakýmsi časovým oknem může vstupovat do života Viktorovi rodiny.
Viktor a Jenifer se do sebe na první pohled zamilují, ale když Viktor odjede a po roce se vrátí, je už Jenifer provdaná za jeho bratra. Je z toho zničený. Podaří se mu udělat kariéru doktora, ale na svou lásku nemůže zapomenout.
Důležitou roli hraje i Viktorova mladší sestra Harrieta, kterou odmítne jeden muž, když zjistí, že je s ním těhotná. Sama si způsobí potrat a okolí namluví, že jí k tomu pomohl Viktor. Zařídí to také tak, aby její druhý bratr musel utéct z města. Nakonec se zabije a napíše dopis, ve kterém se ke všemu přiznává. Jenifer ho ukáže Viktorovi, ale ten jej spálí, protože svou sestru miloval a nechce zneuctít její památku. Prožije s Jenifer jedinou noc, ze kterého vzejde jejich syn. Potom odejde a už se nikdy nevrátí, protože umírá, aniž by věděl, že nějakého syna má.
Andrea prožívá všechny pocity svých předků a naučí se důležitou věc, říct miluji tě. A také konečně najde cestu ke sve rodině.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tulda, 03.12.2004

­­­­

Diskuse k výpisku
Barbara Woodová - Dům vzpomínekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­