ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.41
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Chceš realizovat své sny? Probuď se!" (Rudyard Kipling) (2)

Tak s tímhle citátem určitě souhlasím, neboť pokud člověk žije pouze v představách, nemůžou se mu sny nikdy vyplnit. To je prostý fakt, a když ten dotyčný pro své sny nic neudělá, nemůže počítat s úspěchem.

Ono snít je totiž strašně jednoduché. Já o tom vím své, protože osobně také hrozně ráda sním. Jak v noci, tak i ve dne. Sním o své budoucnosti, o svém úžasném a perfektním životě, ale vím, že takhle to asi nikdy ve skutečnosti nebude. Na druhou stranu toužím i po věcech, které zase až tak nesplnitelné nejsou. Možná jsou jen špatně realizovatelné.

Snít se dá samozřejmě o všem. Můžu fantazírovat o dobré známce z písemky, o tom, aby se rodiče nedozvěděli, že jsem dostala špatnou známku nebo třeba o princi na bílém koni. Občas i já o takovém sním.

Ale přejděme od mých představ raději k realitě. Protože ta je mnohem tvrdší. Reálný život totiž pouze paroduje moje sny. Vím, že kdybych jen seděla doma a snila o všech těch dokonalých věcech, nikdy bych se k nim ani nepřiblížila.

Proto jsem ráda, že jsem žena činu a vždycky se snažím svoje sny a cíle si vyplnit. Ať už je to sebemenší prkotina, vždy, když je to můj nejbližší sen, chci si ho splnit a většinou se mi to i podaří.

Já si sny totiž plním vždy, když dokážu překonat sama sebe. Když jsem například vyšplhala v tělocviku na tyč nebo když jsem se naučila lyžovat... Ale sen jsem si splnila i tehdy, když jsem se upřímně a od srdce dokázala omluvit člověku do očí. Byla jsem připravená to udělat, ale protože je reálný život mnohem obtížnější než v mých představách, zase tak jednoduché to nebylo. Ale zvládla jsem to a překonala sama sebe.

Své sny si plním i tak, když chci někoho potěšit. Sním o tom, že by to bylo dobré, avšak pokud se budu snažit to zrealizovat, už nestačí jen snít, ale musím sebrat odvahu. A ten pocit, když se mi to podaří, je nepopsatelný. V ten okamžik si totiž mohu říct, že jsem si splnila svůj vlastní sen a navíc potěšila někoho, koho mám ráda.

A je určitě mnohem lepší prožít svůj sen než prosnít svůj život, protože sny se mají snít a život se má žít!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 01.10.2013

­­­­

Slohová práce Citát: "Chceš realizovat své sny? Probuď se!" (Rudyard Kipling) (2) ve slovenštině?

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Chceš realizovat své sny? Probuď se!" (Rudyard Kipling) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­