ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Weiner Richard (*06.11.1884 - †03.01.1937)

Ceska posta    
­­­­

Lítice (celá kniha / e-book)

Na serveru Český-jazyk.cz si můžete přečíst kompletní text této Weinerovy povídkové sbírky.

O DÍLE:

Jedná se o první povídkovou sbírku Richarda Weinera. Vyšla roku 1916 a obsahuje 5 povídek. Je velice ovlivněna autorovým účinkováním na srbské frontě, kde doslova protrpěl několik měsíců. Můžeme proto mluvit o jedné z prvních reflexí světové války v české literatuře.

Hlavními objekty Weinerova zájmu jsou lidé, kteří se nedobrovolně ocitli ve víru válečných událostí. Autor se nebojí postavit je do mezních situací, kdy bojují o holý život. Válečné prostředí ale spíše dokresluje situaci bezmocného člověka, jenž se snaží přežít. Kromě války jsou hlavními motivy knihy zlo, nenávist a úzkostné vidění světa.

TEXTY JEDNOTLIVÝCH POVÍDEK:

  1. Dvojníci
  2. Deník
  3. Blahosklonný den
  4. Kostajnik
  5. Ztřeštěné ticho

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 22.09.2021

­­­­

Diskuse k úryvku
Richard Weiner - Lítice (celá kniha / e-book)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­