ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Stáhnu si to a mám přečteno! (2)

Ať žijí internetové čtenářské deníky!

V moderním světě je rozvoj digitálního světa zdaleka nejrychlejší odvětví pokroku. Internet je diskutabilně nejdůležitější vynález za poslední stovky let a lze ho využít nespočetně mnoha způsoby. Jedno ze způsobů využití internetu najdeme ve vzdělání, specificky v oblasti čtenářských deníků na internetu. Je ale správné mít dostupné shrnutí všech knih na internetu?

Často se předhazuje argument, že tyto čtenářské deníky a jejich příspěvky často nedosahují stejné kvality, než kdyby si čtenář přečetl knihu sám a sám si taky zápis do deníku vytvořil. Na internetu je totiž hned několik zdrojů, ze kterých čtenář může čerpat; je pouze na něm, aby si zdroj vybral dobře a pozorně. Pro mnoho knih se totiž dá najít velice kvalitní příspěvek do deníku, který může rozvinout pochopení knihy a rozvést různé myšlenky postav a jejich interní konflikty.

Na druhou stranu, on-line čtenářské deníky šetří čas v řádu hodin až dnů. Když si čtenář totiž nezjistí, o čem dílo je, nastane riziko, že ho zrovna vybraná kniha nebude bavit. V tomto případě je nejen časově úspornější si obsah díla vyhledat na internetu, ale i z pohledu samotného požitku z díla lepší si přečíst krátké shrnutí, aby čtenář věděl, do čeho vstupuje. Díla totiž mohou často přesáhnout tisíce stran, například Bídníci od Victora Huga. Čtenář by si mohl toto dílo vybrat do maturitního seznamu, aniž by věděl, o čem toto dílo je, a následně litovat svého výběru na prvních deseti stránkách.

Internetové čtenářské deníky tak rozvíjí všeobecný přehled. Tím, že se čtenář dozví příběh a informace o knihách, které by sám nikdy nečetl - ať už kvůli tomu, že by ho nebavily, nebo proto, že nemá čas si je přečíst.

Stručně řečeno, i když kvalita většiny čtenářských deníků na internetu nedosahuje dokonalosti, lze najít i takové, které rozšiřují znalosti o knize. Tyto deníky šetří čas a rozšiřují všeobecný rozhled do literárního světa. Podle mého názoru by tyto deníky neměly být nijak nepřípustné jako zdroj k vlastním prezentacím, je ale důležité být schopný filtrovat kvalitní příspěvky od těch nedostatečných.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stáhnu si to a mám přečteno! (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)