ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Internet - co mám dává a co nám naopak bere?

Internet - věc, která se pro naprostou většinu lidí stala v dnešní době každodenní potřebou a závislostí. Člověk už si dnes nedokáže svět představit bez on-line her, okamžité nápovědy nebo vysvětlivky či sociálních sítí, které navštěvuje velice často.

Ano, internet nám sice velmi napomáhá při otázkách, na které neznáme odpověď, i nám poskytuje okamžité informace, co se kde děje, ale také díky němu škodíme našemu mozku, jenž tak prakticky vůbec nenamáháme, čímž přicházíme o představivost a myšlení. Přestali jsme vyhledávat odpovědi v knížkách, z nichž si toho více zapamatujeme než z monitoru. Referáty si připravujeme tak, že zmáčkneme Ctrl+C a Ctrl+V, klikneme na tlačítko Tisk a máme úkol hotový. Vážně jsme tak líní vypisovat si informace z knížky ručně na papír? U většiny lidí tomu tak opravdu je...

Na internetu bohužel naleznete i nevhodné stránky, na něž se může dostat jakékoliv dítě, které to může neskutečně ovlivnit nebo - jak se říká - zkazit. Různé (nejen) porno stránky nám berou krásu dětství.
Vezměte si generaci dřív a dnes. Díky internetu se desetileté děti chovají jako sedmnáctiletí teenageři, kteří už dospívají a mají správný věk na to, aby znaly věci, se kterými se měly setkat až v dospělosti. Zkrátka nám internet bere mnohé.

Celosvětová síť má ale určitě i některé dobré stránky. Jednou z nich je třeba objednávání zboží přes internet, které leckdy vyjde levněji než v kamenném obchodě. Navíc díky internetu můžete nakupovat i věci, které u nás v ČR normálně neseženete. Nemusíte tak jezdit pro nějakou hezkou věc třeba až do Německa, stačí jen kliknout a za pár dní to máte doma, sice s příplatkem za dopravu, ale pohodlně.

Za skvělé rovněž považuji možnost stahovat si hry, filmy či písničky. Mnohdy to jde zadarmo a celkem rychle. Opravdu nevím, jak snadněji byste si mohli v dnešní době poslechnout písničku jinak než právě přes internet. Kupovat si každý film či song v obchodě za stovky korun? To bychom toho asi moc nezhlédli, respektive ani neposlechli. Mám ráda, když se dají pustit filmy na internetu zadarmo bez dlouhého stahování.
Hry jsou dnes také velice drahé, jenže stažené hry nebývají mnohdy moc kvalitní a neposkytují takové možnosti jako jejich originály, které si koupíte v obchodě.

Hodně lidem se také zamlouvá rychlý přístup k informacím na internetu. Ten je totiž dostupný skoro všude, takže většinou potřebnou informaci zjistíte prakticky okamžitě odkudkoliv. Je pravda, že i já si raději vyhledám třeba zprávy on-line, než abych zašla do trafiky koupit si noviny.

Domlouvání se s kamarády přes internet zadarmo lze taky určitě považovat za jednu z dobrých věcí, kterou nám celosvětová síť nabízí. Není ale dobré pouhé psaní si přes internet, často se pak totiž může stát, že když dotyčného potkáte naživo, není schopný se vás na nic zeptat a stydí se, jako kdyby s vámi nikdy nemluvil. Když si častěji s někým píšete, než mluvíte osobně, máte pak nedostatečné charisma.

A co nabízí internet žákům a studentům? Existuje nespočet e-learningových aplikací i vzdělávacích stránek, které jim mohou pomoci s přípravou do školy. Nicméně, i přesto stále dnes platí, že se většina studentů ještě učí z učebnic a sešitů jako za starých časů. Internet pro ně funguje spíše jako doplněk pro přípravu do školy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Internet - co mám dává a co nám naopak bere?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)