ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.76
Hodnoceno: 42x Prosím, ohodnoť práci

Internet - fenomén dneška

  • možnost přístupu k informacím z celého světa
  • největší vynález lidstva
  • největší zdroj závislosti
  • největší útočiště pro teroristy, pedofily, zloděje a mafiány

OSNOVA:

1. Význam
2. Rub
3. Líc
4. (Ne)dokonalost


Fenomén - co je to vlastně za slovo? Absolutní euforie z něčeho nového? Slovo, které rozděluje lidstvo na dva tábory?
Chcete-li si zjistit něco o historii Internetu, zadejte do vyhledávače "historie Internetu" a zavalí vás stovky MB dokumentů. Jako studenti se s Internetem setkáváme chtě-nechtě každý den. Slovo Internet se stalo nedílnou součástí našeho života, láká nás, pohlcuje a manipuluje s námi.

Čistě teoreticky... Jsem 16letý student. Co si budeme vykládat, moc krásy jsem zrovna nepobral. Na kamaráda nejsem dost IN a na přítele nemám to správné oblečení. Jediným mým světlem na konci tunelu je Internet. Internet smazává všechny moje nedostatky. Na chatu je spousta zajímavých lidí, se kterými se můžu podělit o svoje názory. Zajímá je to, co je ostatním skryto za mými rovnátky. Dokonce se stává, že ztrácím přehled o čase. Nedovedu si život bez Internetu představit.

Čistě teoreticky... Jsem 16letá vnadná, vysoká, modrooká blondýnka. Sedět doma je pro mě utrpením a mojí oporou jsou kamarádi. Moc dobře vím, že jsem oblíbená a těší mě to. Není den, kdy bych něco nepodnikla. Dvakrát týdně chodím na softball. Internet? To slovo nepoužívám moc často. Občas stáhnu nějakou tu MP3jku nebo kouknu na fotky. Dovedla bych si představit život bez Internetu.

Nechci se teď zabývat tím, jaký názor mají naše babičky a maminky. Ovšem naše generace, ta nejohroženější, je tímto morem zasažena nejvíce. Nejednou jsem si říkala, že jsem snad závislá. Že není normální vydržet u počítače tak dlouho. Čas nejde normální rychlostí, on je náhle dvakrát, třikrát, čtyřikrát, ... rychlejší. Nekonečné množství informací. Co je pravda a co už ne?
Kamarádi. Jakou cenu má pro mě virtuální kamarád a jak moc mu můžu věřit? Toto jsou problémy nové doby. Stavím se k té mase lidí, co nestranně vykřikuje: "Všeho moc škodí", "V nejlepší se má přestat". A vy?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: peta.energetic, 29.06.2009

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Internet - fenomén dneškaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­