ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.70
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Internet a televize, nebo kniha?

V dnešní době má Internet a televizi snad každý, ale co knihy? Kolik lidí je ještě čte? Co dneska kniha pro člověka vůbec znamená?

Ano, najde se spousta starších lidí, co se o knihy velice zajímá, ale co lidi v mém věku? Někteří knihy nečtou vůbec a mají slabou slovní zásobu.
Myslím si, že v dnešní době pomalu ani někdo neví, co to ta kniha je nebo jak vypadá. Pár lidí bere čtení jako nepříjemnou povinnost či samotnou knížku považují spíš za pouhou dekoraci do bytu.
Samozřejmě znám i čtenáře, pro které se kniha stala důležitým bodem života, jehož se jen tak nevzdají. S knihou mají nenarušitelné pouto a nikdo nebo nic ho nemůže zničit.

Internet a televize jsou moderní technologie, jež mohou být v určitých ohledech užitečnější než knihy. Například Internet nám dokáže zjistit během několika vteřin informaci, kterou zrovna potřebujeme znát. Navíc se díky němu dokážeme spojit s přáteli přes e-mail nebo sociální sítě. Internet má samozřejmě i své nevýhody - člověku se rychleji kazí oči z neustálého se dívání na monitor, dá se říci, že není tak pěkný jako kniha a v podstatě je na něm skoro všude jedno a to samé.

Film vytažený z knihy? Ano, v mém případě bych radši zhlédla film, ale u spousty lidí je to jinak. Ptala jsem se svojí babičky, která mi říkala, že pár filmů je opravdu pěkných, ale že to knihu stejně nikdy nenahradí. Proč? Film ji nedal žádný prostor pro svou vlastní fantazii. Kniha ji vtáhla do děje a ona si dokázala všechno živě představit i bez filmových záběrů. Takovou představivost ale nemá každý...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Internet a televize, nebo kniha?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)