ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.78
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Internet a televize, nebo kniha?

V dnešní době má Internet a televizi snad každý, ale co knihy? Kolik lidí je ještě čte? Co dneska kniha pro člověka vůbec znamená?

Ano, najde se spousta starších lidí, co se o knihy velice zajímá, ale co lidi v mém věku? Někteří knihy nečtou vůbec a mají slabou slovní zásobu.
Myslím si, že v dnešní době pomalu ani někdo neví, co to ta kniha je nebo jak vypadá. Pár lidí bere čtení jako nepříjemnou povinnost či samotnou knížku považují spíš za pouhou dekoraci do bytu.
Samozřejmě znám i čtenáře, pro které se kniha stala důležitým bodem života, jehož se jen tak nevzdají. S knihou mají nenarušitelné pouto a nikdo nebo nic ho nemůže zničit.

Internet a televize jsou moderní technologie, jež mohou být v určitých ohledech užitečnější než knihy. Například Internet nám dokáže zjistit během několika vteřin informaci, kterou zrovna potřebujeme znát. Navíc se díky němu dokážeme spojit s přáteli přes e-mail nebo sociální sítě. Internet má samozřejmě i své nevýhody - člověku se rychleji kazí oči z neustálého se dívání na monitor, dá se říci, že není tak pěkný jako kniha a v podstatě je na něm skoro všude jedno a to samé.

Film vytažený z knihy? Ano, v mém případě bych radši zhlédla film, ale u spousty lidí je to jinak. Ptala jsem se svojí babičky, která mi říkala, že pár filmů je opravdu pěkných, ale že to knihu stejně nikdy nenahradí. Proč? Film ji nedal žádný prostor pro svou vlastní fantazii. Kniha ji vtáhla do děje a ona si dokázala všechno živě představit i bez filmových záběrů. Takovou představivost ale nemá každý...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Šárka Vilčáková, 22.04.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Internet a televize, nebo kniha?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­