ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.13
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Internet - náš svět

Když v roce 1989 muž jménem Tim Berners-Lee spustil projekt Word Wide Web, nikdo si asi nedokázal představit, jaká vlna šílenství se tím odstartuje. Že vám tento název nic neříká? Setkáváme se s ním přitom denně, i když je pravda, že z něho zbyla již jen zkratka. Pořád nic? A co takhle když řeknu Internet?

Prakticky každá rodina má v dnešní době zařízení s přístupem na tuto spletitou síť informací a souborů. Na Internet se můžeme díky nejrůznějším technologiím připojit i z vrcholu Mount Everestu nebo klidně i ze dna Mariánského příkopu.

Na Internetu najdeme spoustu obsahu, od informací na Wikipedii, přes on-line hry, až po videa na YouTube. Ale obsah Internetu nejen konzumujeme, ale také vytváříme. A tady nastává nebezpečí. Pokud například na Internet nahrajete vlastní video, které se následně rozhodnete smazat, může se stát, že na vás vyskočí upozornění, že video je již majetkem daného webu a vy jej nemáte právo odstranit. V takové chvíli se asi divíte, vždyť je to přece moje video, tak proč ho nemohu smazat? Odpověď je prostá, sami jste webu povolili nakládat s vaším videem, jak se mu zlíbí... A že si na to nepamatujete? Zkuste se podívat na podmínky užití - ano, myslím ten několikastránkový dokument, který většinou odsouhlasíme pouze klepnutím na tlačítko...
Podobné choulostivé situace nastávají i při psaní emailů, statusů na Facebooku nebo při placení kartou přes Internet.

Na Internetu je rovněž hojně rozeset i takzvaný warez (nelegální sdílení obsahu, například filmů). Že jste si nikdy nic nelegálně nestahovali? Pravděpodobně lžete. Zákony České republiky se k tomuto tématu totiž staví zajímavým způsobem - stahování již umístěného obsahu (pokud majitel dodrží povinnost smazat jej v případě upozornění) u nás trestné není, samotné sdílení ale trestným činem již je!

Pokusil jsem se rozebrat Internet z hlediska bezpečnosti a legálnosti sdílení souborů, možná vám teď vrtá hlavou, jak se proti únikům svých osobních dat bránit. Leckdy jen postačí předtím, než stisknete potvrzovací tlačítko, zapojit rozum...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kiblik1, 21.06.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Internet - náš světMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­