ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.84
Hodnoceno: 197x Prosím, ohodnoť práci

Internet

Internet - věc dnešní doby zcela samozřejmá, která naplňuje všední den většiny lidí. Ti se s jeho pomocí dostanou k téměř jakýmkoliv informacím a zjistí bez námahy vše, co potřebují. Dříve se důležité věci hledaly v knihovnách a úřadech. Dnes si sednete, naťukáte písmenka a stisknete klávesnici ENTER. Počítač vám pak postupně načte vše, co hledáte...

Ano, lehké, rychlé a bez námahy. Lidé se pomocí Internetu dorozumívají s přáteli, rodinou, ale navazují tak i nové vztahy. Neplní pouze funkci komunikační, je i sdělovacím prostředkem. Horké novinky z tuzemska a samozřejmě i ze zahraničí naleznete na internetových portálech, díky kterým jste neustále v obraze.
Na Internetu se schází i hráči různých počítačových on-line her, u kterých tráví svůj volný čas.

A čím je důležitý pro mě? Díky Internetu se dorozumívám se svými přáteli, vyhledávám si důležité věci do školy, dozvídám se čerstvé aktuality ze světa, získávám přehled o novinkách ze světa hudby, filmu, módy, ale třeba i politiky.

Když se tak zamyslím, jak se asi dorozumívali lidé například v pravěku? Potřebovali-li něco, doběhli si tam či onam? A stejně tak tomu bylo i ve starověku? Nebylo by lepší být bez všech těch absurdních novinek a vymožeností? Dříve se bez toho taky obešli, v tom případě u nás by tomu neměl být rovněž problém, ne?
Ale musím nesouhlasit - přeci jenom, jak se říká, "nežijeme v pravěku". Lidé jsou zvyklí na své pohodlí, jít s dobou, jít s jejím pokrokem a novinkami. Všechny tyto věci se pro nás stávají všedními a nikdo, alespoň ne moje okolí, by se bez nich v současnosti již neobešlo.

Internet už do našeho života prostě patří a stal se jeho neodmyslitelnou součástí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Michaelka, 05.04.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
InternetMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­