ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Harry Potter (literární postava) (6)

Harry Potter je postava ze stejnojmenné knižní série od spisovatelky J. K. Rowlingové. Příběhy Harryho Pottera se později i zfilmovaly.

Má husté, černé vlasy a na čele mu Voldemort vypálil jizvu ve tvaru blesku. Nosí kulaté brýle. Většinou má na sobě nějakou mikinu, kalhoty a černé boty.

Harry je velmi nadaný kouzelník, který chodí do školy čar a kouzel v Bradavicích. Je velmi odvážný, například zabil strašlivého Baziliška nebo se utkal s nejobávanějším černokněžníkem, Voldemortem. Vždy každému pomůže, dokonce i svému úhlavnímu nepříteli Dracovi zachránil život. Většinou má velké štěstí. Několikrát jen o vlásek unikl před smrtí, třeba v Zapovězeném lese ho přišlo zachránit začarované auto Weaslyových těsně před tím, než ho sežrali pavouci.

Harry má také své špatné stránky. Vrhá se do věcí po hlavě a nemyslí, co to bude mít za následky. Také skoro pořád vidíme Harryho, jak porušuje pravidla školy; i když je to třeba pro dobrou věc, pořád je to špatná vlastnost.

Mám rád Harryho a myslím, že by bez něj kouzelnický svět nebyl takový, jaký ho známe.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: petrunasan, 14.02.2023

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Harry Potter (literární postava) (6)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­