ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cook Robin (*04.05.1940)

   
­­­­

Toxin

Tato kniha popisuje pravdivý příběh doktora a jeho desetileté dcery Becky, kterou jednou vzal do jednoho podniku na hamburger, kde dostala nedopečené maso. Snědla ho. Pak z toho těžce onemocněla. Toxin, který ten hamburger obsahoval, způsobil rozklad její krve - po převezení do nemocnice, kde její otec také pracoval, prováděli testy a zkoušeli ji léčit. Nepodařilo se, dcerka umírá. Je přitom i její otec, který se snaží vší silou až do poslední chvíle o její život. Zhroutí se mu svět. Rozhodl se, že přijde na to, kde se jeho dcera nakazila. Vyběhl z nemocnice a jel do té restaurace zjistit, odkud to maso bylo. Přišel na to, že je z nedalekých jatek. Odešel z práce a ani jeho žena nevěděla, kde je. Dostal se dovnitř jatek jako pracovník. Nic tam ale nezjistil. Požádal o pomoc novinářku, která mu zprvu nechtěla pomoci, ale nakonec byla na jeho straně. Vloupali se po pracovní době do kanceláře, kde zjistili, že při zpracování právě té zásilky masa, ze které byl vyroben ten hamburger, nastala nehoda. Vzali dokumenty a chtěli odejít. Začal je pronásledovat jeden z pracovníků. Najednou tam zůstal doktor sám a na zemi viděl jenom krev. Novinářka byla mrtvá. Odjel na policii. Ti jim ale nic nemohli dokázat, avšak alespoň zjistili, že v tom masu byl životu nebezpečný toxin. Zavřeli jatka na několik měsíců a zjišťovali příčinu toho toxinu. Doktor svou dceru bohužel nezachránil, ale možná zachránil životy mnoha jiných dětí.

Poznámka od hladforever[zavinac]seznam.cz
Výše uvedený děj knihy prý obsahuje následující chybičky: Doktorova manželka o všem ví a pomáhá mu. Novinářka se do toho nechce plést. Žena, která se nejprve zdráhala, ale pak se rozhodla mu pomoci, byla pracovnice v masném průmyslu. Přišla o svou práci a na jatkách i o život.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Daniela Mrázová, 08.03.2003

­­­­

Diskuse k výpisku
Robin Cook - ToxinMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­