ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cook Robin (*04.05.1940)

­­­­

Horečka

Doktor Charles Martel se po tom, co mu zemřela žena na leukémii, rozhodl věnovat výzkumu rakoviny. Ve své práci úspěšně pokračuje i díky rodinnému zázemí, které mu vytváří jeho druhá žena Cathryn. Cathryn se stává oporou i jeho třem dětem - vysokoškolákovi Chuckovi, středoškolákovi Jeanu Paulovi a malé Michelle. Křehká harmonie Charlesova znovunabytého štěstí se zřítí, když Michelle zachvátí zhoubná leukémie.
Cherles nehodlá nečinně přihlížet nové tragédii. Zjistí, že nemoc jeho dcery způsobil karcinogenní odpad, který vypouští do řeky chemický závod. Pustí se do boje proti perfektně zorganizované institucionální mašinérii, která drží nad chemickou továrnou ochrannou ruku. V této vypjaté situaci projde zatěžkávací zkouškou celá jeho rodina. Charles sice neuspěje ne úřadech, aby továrnu zavřeli, ale alespoň je Michelle po dlouhé a ukrutné době vyléčena. Celá rodina odjíždí daleko od této hrozné události, do jiného státu do města Berkeley.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aneta Rottová (Annie), 17.11.2002

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Robin Cook - HorečkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­