ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cook Robin (*04.05.1940)

­­­­

Horečka (2)

Doktor Charles Martel se pouští do boje proti chemické továrně, která zamořuje okolí rakovinotvorným odpadem.

Charles Martel je doktor a otec 3 dětí - vysokoškoláka Chucka, středoškoláka Jean Paula a dvanáctileté Michelle.
Do doby, než si Charles vzal za ženu svoji druhou manželku Cathryn, žil s matkou svých dětí, která ale zemřela na rakovinu. Po její smrti se Charles přestal věnovat ordinaci a začal zkoumat rakovinotvorné buňky. Všechno jde hladce do té doby, než Michelle dostane vzácný druh leukémie. Charlesovi se v tu chvíli hroutí celý svět, Michelle je nemocná, z práce ho vyhodí, má problémy s nedalekou továrnou, jež vypouští jedovaté látky a později i s policií. Charles pracuje na výzkumu jak zachránit Michelle a nakonec se mu to i přes odpor lékařů a veřejnosti podaří. Celá jeho rodina odjíždí od všech událostí do jiného státu.

Cathryn, Charlesova druhá žena, se vzorně stará o celou rodinu. Děti, které ji zprvu neměly moc v oblibě, k ní nakonec najdou vztah. Nejen Charlesovi je tak velkou oporou v jejich těžké situaci.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Žanda, 28.11.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Robin Cook - Horečka (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­