ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cook Robin (*04.05.1940)

­­­­

Osudná léčba

Tento román z lékařského prostředí nás zavádí do Bartelu, malého městečka, do něhož se přestěhují hlavní hrdinové - rodina Wilsonova.
Manželé David a Angela se do Bartletu přestěhovali z Bostonu, a to kvůli nové, lepší práci v nemocnici a lepšímu ovzduší pro jejich dceru Nikki, která má chronické dýchací onemocnění.
Růžová představa o novém životě ale brzy vezme za své. Davidovi pacienti začnou záhadně umírat a všichni mají stejné příznaky. V domě Wilsonových je nalezena mrtvola muže, který zmizel před osmi měsíci. Angela sama začne pátrat po vrahovi, protože policie je naprosto neschopná. Nakonec přes ohrožení života vypátrá pravého zabijáka a zjistí, že lidé v nemocnici umírají z důvodu velké náhlé dávky radioaktivního záření. Dával ho tam jistý muž, který chtěl snížit velké výdaje pojišťovny za pacienty.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi moc nelíbila, autor psal až moc jednoduché věty a jeho myšlenky občas byly hodně zmatené a nedomyšlené. Téma bylo zajímavé, ale mohlo by být lépe zpracované.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: janca, 26.05.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Robin Cook - Osudná léčbaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­