ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cook Robin (*04.05.1940)

­­­­

Osudná léčba

Tento román z lékařského prostředí nás zavádí do Bartelu, malého městečka, do něhož se přestěhují hlavní hrdinové - rodina Wilsonova.
Manželé David a Angela se do Bartletu přestěhovali z Bostonu, a to kvůli nové, lepší práci v nemocnici a lepšímu ovzduší pro jejich dceru Nikki, která má chronické dýchací onemocnění.
Růžová představa o novém životě ale brzy vezme za své. Davidovi pacienti začnou záhadně umírat a všichni mají stejné příznaky. V domě Wilsonových je nalezena mrtvola muže, který zmizel před osmi měsíci. Angela sama začne pátrat po vrahovi, protože policie je naprosto neschopná. Nakonec přes ohrožení života vypátrá pravého zabijáka a zjistí, že lidé v nemocnici umírají z důvodu velké náhlé dávky radioaktivního záření. Dával ho tam jistý muž, který chtěl snížit velké výdaje pojišťovny za pacienty.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi moc nelíbila, autor psal až moc jednoduché věty a jeho myšlenky občas byly hodně zmatené a nedomyšlené. Téma bylo zajímavé, ale mohlo by být lépe zpracované.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: janca, 26.05.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Robin Cook - Osudná léčbaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)