ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cook Robin (*04.05.1940)

­­­­

Šok

Přítelkyně Deborah a Joanna, studentky postgraduálu, se rozhodnou vyřešit své finanční obtíže. Odpovědí na inzerát exkluzivní kliniky, která se zabývá léčbou neplodnosti a hledá dárkyně vajíček. Obě podstoupí odběr, a přestože dostanou dobře zaplaceno, ze zvědavosti se začnou zajímat o další aktivity kliniky. Jejich zájem se brzy mění v posedlost, když narážejí na neprostupnou hráz mlčení a utajovaných informací. Začnou v klinice pracovat (Deborah - laborantka, Joanna u počítače) - jen jeden den. Večer před ukradnou šéfovi přístupovou kartu k počítači se všemi daty. Joanna se vloupá k počítači a zjistí, že jí vzali jeden vaječník a Deborah ani jedno vajíčko (přála si totiž lokální anestézii). Pak se v noci vloupají znovu do kliniky. Najdou další utajené informace, ale zároveň se dostanou do pasti. Skrývají se všudemožně po klinice, až je napadne vše oznámit šéfovi. Ten řekne, že je v kufru převeze ven a budou volné. Ale omyl. Joanna a Deborah jsou nalezeny a podrobeny výslechu. Ale vše zachrání bývalý Joannin snoubenec Carlton. Zavolá tam policii, avšak klinika zničí své záznamy a přestěhuje se na Bahamy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Srdíčko, 04.02.2003

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Robin Cook - ŠokMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­