ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bach Richard David (*23.06.1936)

­­­­

Most přes navždy

Tato kniha je autobiografie. Autor popisuje hledání své životní družky, své osudové lásky. Věří, že někde na něj čeká dokonalá žena. Za svůj život měl mnoho milenek, ale žádné z nich nedal své srdce. Nechtěl ztratit svobodu - to by byla pro něj příliš velká daň. Postupem času dospěl k závěru, že dokonalá žena se neskrývá pouze v jedné osobě, ale v mnoha různých ženách. Až jednoho dne potkal Leslie. Často spolu hrávali šachy a postupně se sbližovali. Ona nebyla stejná jako všechny ostatní. Richard se od ní mohl spoustě věcem učit, dokázali se bavit hodiny. Bylo to jiné, než co kdy dřív poznal. Přesto však byl jejich vztah stále v oné počáteční fázi bez závazků. Richard nikdy neřekl Leslie, že ji miluje, neměl tyhle slova rád, považoval je jen za prázdnou frázi. Manželství považoval za skoro hřích. Děsil se jakýchkoliv závazků. Jednou však i této výjimečné ženě došla trpělivost. Když jí jednou bylo opravdu zle, zanechal jí vlastnímu osudu, že se přece kvůli ní nebude omezovat. To už bylo opravdu moc. Leslie mu napsala dopis, že to nikam nevede, že bude lepší, když se rozejdou. Nakonec však dali svému vztahu ještě jednu šanci. Přestěhovali se do karavanu, aby spolu byli každý den, neustále. Byla to těžká zkouška, ale Richard přece jenom překonal svého vnitřního démona, který mu bránil v uzavření plnohodnotného vztahu. Po několika letech se vzali a došli spolu k vnitřní moudrosti. Společně objevovali různé sféry života a potom svou moudrost předávali dál.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dominika Kukačková, 24.08.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Richard David Bach - Most přes navždyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­